Almanya yanıyor..!

Caddeler savaş alanına döndü!

08 Temmuz 2017 Cumartesi 00:41
Almanya yanıyor..!
Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi, protesto gösterileriyle devam ediyor. Kentin çeşitli yerlerinde toplanan göstericiler ile polis arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı ifade ediliyor. Ajanslardan geçen görüntülerde çok sayıda araç ve iş yerinin ateşe verildiği gözlemlenirken, bölgedeki kaynaklar 100'den fazla polisin yaralandığı ve can kayıplarının yaşanmasından endişe duyulduğunu belirtiliyor.

Hamburg polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, St. Pauli semtinde polise yoğun şekilde taş ve şişe gibi maddeler atıldığı belirtildi. Açıklamada, kentin değişik yerlerinde şiddet yanlısı göstericilerin toplanmaya devam ettiği ifade edildi.

Göstericilerin çöp bidonlarını ve araçları yaktığı, polis araçlarına molotofkokteyli ve taş atıldığı belirtilen açıklamada, "Göstericiler polise son derece düşmanca tutum sergiliyor." ifadesine yer verildi. Açıklamada, dünden bu yana düzenlenen gösterilerde 70 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

LİDERLERİN OLACAĞI SALONA İLERLİYORLAR

Öte yandan, bu akşam zirveye katılan liderlerin iştirak edeceği klasik müzik konserinin düzenleneceği Elbphilharmonie Konser Salonu'nun yakınlarındaki Landungsbrücke'de göstericilerin toplandığı ve salona yaklaşmaya çalıştığı bildirildi.

"SOKAK SAVAŞI" YAŞANIYOR

Polisin bu bölgedeki durumu kontrol altına almak için tazyikli suyla göstericilere müdahale ettiği belirtildi. Olay yerlerindeki gazeteciler, gösterilerde "sokak savaşı" ve "av sahneleri" yaşandığı şeklinde ifadeler kullandı.

Bu arada, Greenpeace adlı çevre örgütü için eylem yapan 22 yüzücünün Elbphilharmonie’ye yaklaşık 200 metre mesafede, Elbe Nehri'ne atladığı, güvenlik güçlerinin söz konusu kişileri nehirden çıkardığı belirtildi.

Hamburg’da gün boyunca devam eden gösterilerde çok sayda araç ateşe verilmişti. Polis ve göstericiler arasında çatışmalar çıkmış, iki tarafta da çok sayıda yaralanın bulunduğu ifade edilmişti.
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv