Rusya ve ABD 3.Dünya Savaşını Başlatabilir

Rusya’dan ABD’yi öyle bir tehdit etti ki..

08 Ekim 2016 Cumartesi 06:50
Rusya ve ABD 3.Dünya Savaşını Başlatabilir
ABD medyasının “Esad’a karşı askerî seçenek masada” haberine Rus Savunma Bakanı cevap verdi: S-300 ve S-400’lerimiz sizin için sürpriz yapabilir

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ABD’yi açık şekilde tehdit etti. Medyada yer alan “ABD’nin Suriye’de rejim güçlerine karşı askerî operasyon yapabileceği” yönündeki haberleri üzerine Konaşenkov, “Suriye’de kurulu koordinasyon merkezindeki Rus subayların çoğu sahada görev yapıyor. Bu sebeple Suriye hükûmeti kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırısı, Rus askerleri için açık bir tehdit oluşturur. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Deyr ez-Zor şehrinde ordu birliklerini bombalamasının ardından, Rus askerlerine karşı muhtemel hataları önlemek için bütün tedbirleri aldık” dedi.
“İYİ HESAP YAPIN”
Amerikalı mevkidaşlarına bu tür planları hayata geçirmeden önce muhtemel sonuçlarını iyi hesap etmelerini tavsiye eden Konaşenkov “Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir. Sistemin, roketin menşeini belirlemek için vakti olmayacaktır” ifadelerini kullandı. Kurban Bayramı sonrası ABD, terör örgütü DAEŞ ile çatışan Suriye rejimini yanlışlıkla vurduğunu açıklamış ancak Rusya bu açıklamayı inandırıcı bulmamıştı. 80’e yakın rejim askerinin ölümünün ardından ABD ile Rusya arasındaki gerilim artmış ve Suriye’de uygulanan ateşkes sona ermişti. Bunun ardından ABD medyası “Esad rejimine karşı askerî müdahalenin de bulunduğu bazı seçenekler masada” şeklinde haber yapmıştı. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv