Rusya'dan Flaş Açıklama

Batıyı korkutacak vize açıklaması

02 Ekim 2016 Pazar 19:23
Rusya'dan Flaş Açıklama
Türkiye ile vizesiz rejime geçilsin’
Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, Türk iş adamları için vizesiz rejime geçilmesini istedi.

Suriye sınırında Rus savaş uçağının düşürülmesininim ardından Türk vatandaşlarına vize uygulamasını geri getiren Rusya'da, vize rejiminin iptaline yönelik önemli bir gelişme yaşandı.

Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, Tass haber ajansına yaptığı açıklamada, "Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan girişimcilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın Türkiye'yi vizesiz rejim ile ziyaret etmelerini öngörecek eşit kararların alınması için Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile anlaşılmasını talep etti" ifadelerini kullandı.

Lihaçev, Ağustos ayı başında bakanlığın ülke yönetiminden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den hem ticaret hem hizmet alışverişi hem de turizm sektörünün gelişmesi işbirliği prensiplerine dönüleceğine ilişkin kesin sinyaller aldığını hatırlattı. Lihaçev, "Bu çalışmayı birbirimize doğru attığımız ortak adım olarak algılıyoruz. İş sektörü için Türkiye'ye vizeler pahalı ve alması o kadar da kolay değil" diye ekledi.

Eylül ayı sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlı Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı ile görülmesi çerçevesinde Türk İşletmeciler için vizesiz rejim talep etti ve ülkelerin eski ticari hacmine ulaşmalarını ümit ettiğini belirtti. 

Kaynak : Haber 7
loading...
Anahtar Kelimeler: RusyavizeTürkiye

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv