Ülke şokta… Bombalı saldırı

Çok sayıda ölü var

06 Ekim 2017 Cuma 08:13
Ülke şokta… Bombalı saldırı
Ülke şokta… Bombalı saldırı çok sayıda ölü var

Pakistan'da Şiilere yönelik düzenlenen intihar saldırısında 20 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi yaralandı. Saldırıyı DAEŞ üstlendi.

Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde bir türbeye düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

Yerel emniyet kaynakları tarafından yapılan açıklamada, Cal Magsi bölgesindeki Fatihpur Türbesi'ne çok sayıda kişinin bulunduğu sırada bir intihar saldırısının gerçekleştirildiği bildirildi.

Yetkililer, saldırıda ölen kişilerin sayısının 20'ye yükseldiğini duyurdu. Yaşamını yitirenlerden 5'inin çocuk, birinin polis olduğunu aktaran yetkililer, saldırıda yaralanan ve çevredeki hastanelere kaldırılan 28 kişinin tedavilerinin sürdüğü bilgisini de paylaştı.

DAEŞ, saldırıyı üstlendiğini duyurdu.

Yetkililer, saldırganın yüzlerce kişinin bulunduğu türbeye girmeye çalıştığını ancak güvenlik güçlerince kapıda durdurulduğunu ve bu sırada üstlerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiğini belirtmişti.

Pakistan Başbakanı Şahid Hakan Abbasi ise yayımladığı açıklamada saldırıyı kınayarak, "Teröristlerin dini olmaz. Şer odaklarının barış ortamını bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Devletimiz kendilerine en güçlü biçimde karşılık verecektir" ifadelerini kullanmıştı.

Sind eyaletindeki Lal Şahbaz Kalender Türbesi'ne geçen şubat ayında düzenlenen intihar saldırısında 90 kişi ölmüş, 400 kişi yaralanmıştı. Bu saldırıyı da DAEŞ üstlenmişti. 
loading...
Anahtar Kelimeler: pakistan

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv