Doların ateşi neden yükseldi?

Piyasa uzmanı açıkladı...

07 Ekim 2017 Cumartesi 14:27
Doların ateşi neden yükseldi?
Doların ateşi neden yükseldi?

Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolardaki yükseliş trendine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolardaki yükseliş trendini yeniakit.com.tr’ye değerlendirdi. Doların sadece yurt içinde değil yurt dışında da değer kazandığını ifade eden Memiş, “Doların değer kazanmasının nedeni ABD tarafından açıklananan verilerin olumlu gelmesi ve ABD Merkez Bankası FED’in aralık ayında faiz arttırma ihtimalinin yüzde 90’lara çıkması” dedi. FED başkan yardımcılarının açıklamalarının da dolar kurunu olumnlu yönde desteklediğini belirten Memiş, “ABD tarafından verilerin iyi gelmesi ABD’nin 10 yıllık tahvil faizlerinde ve dolar endeksinde yükselişe neden oldu” ifadelerini kullandı.

Meiş sözlerini şöyle sürdürdü.

“Dolar kurunda 3.50 lira seviyesinden başlayan bir yükseliş trendi var ve yaklaşık 1 aydır devam ediyor bu süreç. Biz bu yükselişlere içsel neden değil, dışsal neden diyoruz. Doların dün 3.63 seviyesinin test etmesinin nedeni, dün ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verilerinden kaynaklandı.”

DOLAR DAHA DA YÜKSELECEK Mİ?

Doların küresel piyasalarda değer kazanmaya devam edebileceğini belirten ve bu durumun kâr satışlarını da gelebileceğini ifade eden Memiş, doların çok sert düşmesini veya çok sert yükselmesini bekleyenlere uyarıda bulunarak, “Dolar geniş bant aralığında dalgalanmaya devam edecek.” dedi. 
loading...
Anahtar Kelimeler: dövizdolareurofed

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv