Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!

Haber detayı..

04 Aralık 2017 Pazartesi 21:43
Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!
Türkiye'nin bu hamlesi dengeleri değiştirecek

Hayalet uçak F-35 ve milli muharip savaş uçağı TF-X ve Hürjet'in Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterine girmesiyle Türkiye, dünyanın sayılı ülkeleri asına girecek

Türkiye, gökyüzünde gücüne güç katan projelere 5. nesil savaş uçaklarını da eklemek üzere. Türkiye'nin üretim sürecine katıldığı F-35 savaş uçağı bir kaç yıl içinde envantere girmeye başlayacak. Radara yakalanmadığı için hayalet uçak olarak anılan F-35'ler, Hava Kuvvetleri'nin en önemli vurucu gücü olacak.

HAVADA TÜM DENGELER DEĞİŞECEK

Havacılık sektöründeki en önemli sıçrama ise TF-X milli muharip savaş uçağı ve Hürjet ile yaşanacak. 2023'te ilk uçuşunu yapması hedeflenen TF-X milli muharip savaş uçağından 100'ün üzerinde üretilmesi planlanıyor.


ELEKTRONİK HARP SİSTEMLERİ

Türkiye, radara yakalanmayan, gelişmiş elektronik harp sistemlerine sahip yeni nesil savaş uçağı üretiminde dünyanın sayılı ülkeleri arasına girecek.

Öte yandan Türkiye geleceğin Türk savaş pilotlarının eğitileceği jet eğitim ve yakın hava destek uçağı için çalışmalara başladı. Yapılan ilk planlamalara göre Hürjet, ilk uçuşunu 2022’de yapacak.

Ayrıca yerli olarak üretilen Bayraktar İHA, ANKA ve Karayel-Su Türkiye'nin hava gücü üstünlüğüne büyük katkı sağladı.

Kaynak: Yeni Akit
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv