15 Temmuz gecesi “Erdoğan darbeye direnmez“ demişti

15 Temmuz gecesi ABD'den yayın yapan bir FETÖ kanalına çıkarak, "Erdoğan darbeye direnmez" ifadelerini kullanmıştı.

25 Eylül 2016 Pazar 19:05
15 Temmuz gecesi “Erdoğan darbeye direnmez“ demişti
FETÖ'nün muhbiri Tuğrul Özşengül tutuklandı

15 Temmuz gecesi ABD'den yayın yapan bir FETÖ kanalına çıkarak, "Erdoğan darbeye direnmez" ifadelerini kullanan FETÖ'cü Polis Akademisi öğretim görevlisi Tuğrul Özşengül dün tutuklandı. Özşengül, FETÖ'nün sosyal medyada propaganda yaptığı 'Fuat Avni' hesabına istihbarat sağlayan ekipten olduğu da belirtilmişti.


FETÖ'cü Polis Akademisi öğretim görevlisi Tuğrul Özşengül, 15 Temmuz darbesi sırasında ABD'den yayın yapan Fetullahçı bir TV kanalına çıkarak Polis'in darbenin yanında olacağını iddia ettiği ve Cumhurbaşkanı'nın darbeye direnmeyeceğini söylediği ortaya çıktı. Darbe haberine hiç şaşırmayan ve darbeciler hakkında tek eleştiri yapmayan Özşengül'ün, darbenin mağduru siyasi iktidarı eleştirmesi dikkatten kaçmadı. Özşengül dün tutuklanmıştı.
Sabah'ta yer alan habere göre, darbe gecesi ABD'den yayın yapan Samanyolu TV'ye çıkarak hain girişimi destekleyen Polis Akademisi eski öğretim üyesi Tuğrul Özşengül tutuklandı. Darbeden dakikalar sonra yaptığı konuşmada "Güç kimdeyse polis onun yanında olur" diyerek emniyetin darbenin yanında olacağını iddia eden Özşengül, spikerin "Cumhurbaşkanı darbeye direnin der mi?" sorusuna "sanmıyorum, bu işler o kadar kolay değil" şeklinde yanıt vermişti.

FETÖ'nün Twitter'da propaganda aracı olarak kullandığı "Fuat Avni" hesabına istihbarat sağlayan trol ekipten olduğu da tespit edilmişti.loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv