2015 World Press Photo Yılın Haber Fotoğrafı 1.si © Bülent Kılıç / AFP

58. Dünya Basın Fotoğrafları (World Press Photo - WPPH) 2015 ödülleri sahiplerini buldu. AFP foto muhabiri Bülent Kılıç haber fotoğrafı kategorisinde birinciliği ve üçüncülüğü kazandı.

13 Şubat 2015 Cuma 18:36
2015 World Press Photo Yılın Haber Fotoğrafı 1.si © Bülent Kılıç / AFP
Foto galeriye git 58. Dünya Basın Fotoğrafları (World Press Photo - WPPH) 2015 ödülleri sahiplerini buldu. AFP foto muhabiri Bülent Kılıç haber fotoğrafı kategorisinde birinciliği ve üçüncülüğü kazandı. Bu yıl yarışmaya 131 ülkeden 5 bin 692 fotoğrafçı, 97 bin 912 fotoğrafla katıldı.

Yarışmanın büyük ödülü ise Danimarkalı Mads Nissen'in oldu. Mads Nissen'in ödüllü fotoğrafı Rusya'da farklı cinsel yönelimi olan kişilerin yaşadığı şartlarla ilgili.

Time dergisi ve The Guardian tarafından da 2014 yılının en başarılı foto muhabiri seçilen AFP foto muhabiri Bülent Kılıç haber fotoğrafı dalında birincilik getiren fotoğrafı İstanbul'da çekildi. Üçüncülük fotoğrafı ise Kobani'den. Kılıç'ın 2014 mart ayında İstanbul'da çekmiş olduğu polis ile çatışmada yaralanan genç kızın yaşadığı zor anlar portresi yılın en iyi haber fotoğrafı oldu. Aynı kategoride üçüncülük ödülüne ise Suriye sınırındaki Tilsehir tepesinde çekilen hava saldırısı fotoğrafı layık görüldü.

World Press Photo 2015 yarışmasına katılan 98 binden fazla fotoğrafın yüzde 20'sinde sahtecilik belirlenmesi ise yarışmada konuşulan en önemli gündem maddesiydi.

loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv