2015 yılı Vodafone 37. İstanbul Maratonu
2015 yılı Vodafone 37. İstanbul Maratonu kayıtları 1 Ocak 2015, saat 00.00.01'de online olarak açıldı.

"Maraton" kelimesi; 42,195 km koşusunun diğer adıdır. 15 km ve 10 km koşuları Maraton değildir.
Bu sayfadan sonra sadece 42,195 km kategorisi için kayıt formu doldurabilir ve ödemenizi sadece 42,195 km koşusu için yapabilirsiniz. 15 km ya da 10 km kategorileri için lütfen bu kategorilere ait Genel Bilgiler sayfasına ulaşınız.

Yarış Tarihi ve Saati:
42,195 km koşusu; 15 Kasım 2015 Pazar günü saat 09.00'da başlayacaktır.

Zaman Sınırı:
Maraton koşucuları için zaman sınırı 5.30 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımdan koşmaya devam edebilirler.

Dikkat:  Parkur üzerindeki noktalar kademeli olarak trafiğe açılacaktır. Zaman sınırı olan 5.30 saat sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.

Çip Noktalarının Trafiğe Açılma Saatleri:
Parkur aşağıda belirtildiği gibi, başlangıç noktasından bitiş noktasına doğru kademeli olarak trafiğe açılacaktır;

Start noktası             saat 11.00'de trafiğe açılacaktır (2.00 saat) (Boğaziçi Köprüsü).
5.km                           saat 12.00'de trafiğe açılacaktır (3.00 saat).
10.km                         saat 10.20'de trafiğe açılacaktır (1.20 saat).
15.km                         saat 11.00'de trafiğe açılacaktır (2.00 saat).
20.km                         saat 11.40'de trafiğe açılacaktır (2.40 saat).
25.km                         saat 12.20'de trafiğe açılacaktır (3.20 saat).
30.km                         saat 13.00'de trafiğe açılacaktır (4.00 saat).
35.km                         saat 13.40'de trafiğe açılacaktır (4.40 saat).
40.km                         saat 14.20'de trafiğe açılacaktır (5.20 saat).
42,195.km                 saat 14.30'de trafiğe açılacaktır (5.30 saat).

Yaş Sınırı:
15 Kasım 2015 tarihi itibari ile 18 yaş doldurulmuş olunmalıdır.

Katılımcı Sınırı:
Katılımcı sınırı 42,195 km kategorisi için 10.000 kişidir. Kontenjan dolduğunda kayıt sistemi otomatik olarak kapanır.

Başvuru Tarihleri:
1 Ocak 2015 ile 30 Eylül 2015 tarihleri arasında olup kayıtlar sadece internet sitemizden yapılabilmektedir.

Dikkat:  30 Eylül 2015'den sonra start listeleri hazırlanıp çiplere yükleneceği ve kayıt işlemini tamamlamış olan katılımcıların yarış paketlerinin hazırlanacağı için bu tarihten sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması ve yoğunluk sebebi ile kayıt yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt ve Yarış Paketi Bedeli:
1 Ocak - 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında 40 TL
1 - 31 Ağustos 2015 tarihleri arasında 60 TL
1 - 30 Eylül 2015 tarihleri arasında 80 TL
Önemli:  Bu ücretler dışında kayıt işlemi ve yarış paketi için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Kayıt Onayı:
Kayıt ücretlerini ödemiş olan katılımcıların kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için yarışa katılacakları Göğüs Numaralarını mutlaka öğrenmeleri gerekmektedir. Kayıt Sorgulama sayfasında göğüs numarası çıkmayan katılımcıların kaydı tamamlanmamış demektir.

Dikkat:  Kayıt işleminiz sonrasında onay için tarafınıza e-mail ya da telefonla herhangi bir bilgilendirme yapılmayacaktır. Göğüs numarasını öğrenmiş olan katılımcıların kayıt işlemleri tamamlanmış demektir. Kayıt işlemini tamamlamış olan katılımcılar yarışta kullanacakları malzemeleri almak için Maraton Fuarı tarihini bekleyeceklerdir.

Maraton Fuarı (Expo):
Maraton Fuarı 12 - 14 Kasım tarihleri arasında Alı Çakır Alptekin Kapalı Atletizm Salonu'nda düzenlenecektir. Katılımcıların Göğüs Numarası, Çip, Tişört ve Çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarı'nı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. Maraton Fuarı haricinde başka bir yerde ve zamanda yarış malzemesi dağıtımı yapılmamaktadır.   Maraton Fuarı katılımcılara ücretsizdir.

Dikkat:  Bireysel kayıtlarda toplu olarak Yarış Paketi alınamaz. Detaylı bilgi için  tıklayınız.

Hatıra Madalyası:
Yarışı 5.30 saatlik zaman sınırı içerisinde tamamlayan herkese hatıra madalyası verilir. Bu saatten sonra herhangi bir hak iddia edilemez.

Çıkış ve Varış Alanları:
Maraton çıkışı, Boğaziçi Köprüsü gişelerine 250 metre mesafededir. Yarış, Sultanahmet'te At Meydanı'nda, Mısır Dikilitaşı'nın önünde sona erer.
Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Su ve Sünger İstasyonları:
5. Kilometreden itibaren parkur boyunca her 2,5 km'de bir su ve sünger istasyonu vardır.
Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

Start Noktasına Ulaşım:
Yarışın yapılacağı 15 Kasım 2015 Pazar sabahı göğüs numarasını gösteren herkes belediye otobüsleri, metrobüsler, deniz otobüsleri ve hızlı tramvaylardan ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

Sporcuları start alanına götürecek otobüslerin kalkış yerleri ve saatleri ileri bir tarihte sitemizden duyurulacaktır.

Kişisel Eşyalar:
Maraton koşucuları eşyalarını Maraton start noktasının 50 mt ilerinde hazır bekleyecek olan Maraton eşya otobüslerine bırakabilirler. Eşya otobüslerinin hareket saati 08.30'dur.  08.30'dan sonra otobüslere eşya kabul edilmeyecektir. Bu saate kadar eşyalarını araçlara bırakmayan sporcuların çantalarından Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Maraton eşya otobüsleri sporcular finish noktasına ulaşmadan Sultanahmet'te hazır bulunacaklardır.  Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları, kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Kupalar ve Ödüller:
Genel Sıralamada dereceye girenlere kupaları yarış sonrasında (finish noktasında) düzenlenecek ödül töreninde verilecektir.

Dikkat: Kupalar ve para ödülleri için son tarih 30 Kasım 2015'tir. Bu tarihten sonra alınmayan ödüllerden Organizasyon Komitesi sorumlu değildir.
Para ödülleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen  tıklayınız.

İlk Yardım:
Parkur boyunca 30 ambulans görev yapacak olup varış alanında çadır hastane kurulacaktır.

Sağlıkla İlgili Öneriler:
Yarış öncesi mutlaka muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar yarışa katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış olarak ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

Organizasyona İlişkin Sınırlamalar:
İstanbul Maratonu bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir başka tekerlekli ya da tekerleksiz araçla katılıma izin verilmez. İstanbul Maratonu'nun organizatörü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu tür araçlarla yapılan sporlar için farklı yarışmalar ve etkinlikler düzenlemektedir. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.

İstanbul Maratonu'nun her hangi bir kategorisine kayıt yaptırmış bütün koşucuların, sponsor firmaların eşantiyon olarak dağıttığı tişört, balon, bayrak vs... gibi görseller dışında herhangi bir markayı, derneği, örgütü, oluşumu temsil edecek tarzda görselleri, koşu alanına sokması, teşhir etmesi kesinlikle yasaktır. Bu tür davranışları tespit edilen şahıslar ve kurumlar hakkında yasal işlem başlatılır.

UYARILAR !
-Bu sayfadan sonra sadece 42,195 km koşusu için kayıt formu doldurabilir ve ödemenizi sadece 42,195 km koşusu için yapabilirsiniz.
-Kayıt formu doldurup ödeme yaptıktan sonra 15 km ya da 10 km koşularına geçiş yapılamayacağı için seçiminizi dikkatli yapmalısınız.

Hatalı kayıt, antrenman durumu, sakatlık vb. gibi her türlü sebeple kategori değişikliği talepleri Maraton Fuarı'nda alınacak olup kategori değişikliği ücretli olacaktır.

-Hiçbir sebeple kayıt iptali yapılamamaktadır.
-Bu sayfadan sadece Türk Vatandaşları kayıt olabilirler. Yabancı Uyruklu Vatandaşlar ingilizce sayfadan kayıt olmak zorundadır.
-Kayıt formunuzda ödeme şekliniz sorulacaktır. Ödeme şekliniz Havale - EFT olarak seçerseniz bir sonraki sayfada hesap numaralarını alabilirsiniz.
-Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için yarışa yakın günlerde lütfen sitemizi yeniden ziyaret ediniz.
 
Kayıt olmak için tıklayınız
Anahtar Kelimeler:
İstanbul Maratonu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.