2017’de Asgari Ücret ve Asgari Geçim İndirimi Ne Kadar Olacak?

Haberin Devamı...

17 Ekim 2016 Pazartesi 17:28
2017’de Asgari Ücret ve Asgari Geçim İndirimi Ne Kadar Olacak?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dün katıldığı NTV canlı yayında asgari ücretle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, mevcut durumda 1300 lira olan asgari ücretin vergiler nedeniyle düşeceği gündeme gelmesiyle ilgili çalışma yürüttükleri belirterek asgari ücretin düşmeyeceğini belirtti. Asgari ücretin 70-80 lira oranın düşecek olmasının önüne geçildiğini belirtti. Sadece asgari ücretlilerin değil, brüt maaşı 1700 lira olan bazı çalışanlarında maaşlarında düşüş yaşanacak olması herkesi korkutmuştu. Asgari ücretin 2016 yılı sonuna kadar 1300 lira altına düşmesi söz konusu olamayacak. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu bu sorunu hükümete sunduklarını ve bu vergi rakamlarının Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacağını ifade etti.

Asgari ücretli çalışanlara bu haberi müjdelediklerini vurgulayan Müezzinoğlu, 2017 yılında geçerli olacak asgari ücret için Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan henüz bir bilgi almadıklarını belirtti. 2017 yılında geçerli olacak asgari ücret zammı ve asgari geçim indirimi henüz netleşmedi.

2016 yılının ikinci yarısından itibaren geçerli olan asgari ücret 1300 lira olarak belirlenmiş ve asgari geçim indirimi de bekar ve çocuksuz çalışanlar olarak 123,53 lira olarak belirlenmişti. SGK rehberi
loading...
Anahtar Kelimeler: asgari ücret2017zammaaşagi

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv