30 bin kişilik terör birliği!

Kirli planı devreye soktular!

14 Ocak 2018 Pazar 18:04
30 bin kişilik terör birliği!
Son dakika... ABD öncülüğündeki koalisyon açıkladı: 30 bin kişilik terör birliği!

ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon, terör örgütü PKK öncülüğündeki 30 bin kişilik birliğin Türkiye ve Irak sınırlarıyla Fırat Nehri kıyısına konuşlandırılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon Suriye’deki müttefikleriyle birlikte yeni bir sınır güvenlik gücü oluşturmaya çalışıyor. Bu yeni birlikte, 30 bin kişi olması hedefleniyor. 30 bin kişilik birliğin yarısı, Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) karşılanacak. SDG, ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD ile işbirliği yapmasına Türkiye'nin tepki göstermesiyle oluşturulmuştu.


Reuters haber ajansı, koalisyonun halkla ilişkiler kısmına ulaşarak, PKK'nın başını çektiği SDG'nin bu yeni birliğe öncülük edeceğini teyit etti.

Bu birliğin Türkiye ve Irak sınırlarıyla Fırat Nehri boyunca konuşlandırılacağı da ifade edildi.

Reuters’a konuşan bir üst düzey Türk yetkili de, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ndeki maslahatgüzarının Çarşamba günü bu yeni birlik çabalarından dolayı Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını söyledi.

Çarşamba günü ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett’e Türkiye'nin ABD’nin terör örgütü PYD üyelerine silahlı eğitim vermesi konusunda rahatsızlığı iletilmişti. 
loading...
Anahtar Kelimeler: SDGABD

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv