ABD uyduları köreltti! Hedef Türk uçakları mı?

Son dakika haber

03 Temmuz 2017 Pazartesi 21:47
ABD uyduları köreltti! Hedef Türk uçakları mı?
Yeni Şafak Yazarı Mehmet Acet bugünkü köşesinde Afrin'e olası operasyon sinyallerini ve sonrasında yaşanan 'skandal' bir gelişmeyi aktardı.


Yazısının başında Erdoğan'ın, Şanlıurfa Akçakale'de yaptığı, “Akçakale'den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa olsun, arkanızda kim olursa olsun, bilesiniz ki TC devleti, silahlı kuvvetleriyle, bütün imkanlarıyla Kuzey Suriye'de bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecek” açıklamasını hatırlatan Acet, "Erdoğan'ın birkaç konuşmada daha aynı mesele üzerine sarf ettiği sözler, Afrin bölgesine Fırat Kalkanı'na benzer bir operasyonun yapılabileceği biçiminde yorumlandı. Erdoğan'ın açıklamalarından hemen sonra benzerine önceden pek rastlamadığımız bir gelişme oldu" diye yazdı.İşte o gelişme ve Acet'in yazısının ilgili bölümü:

"UYDU KÖRELTMEK"

Ankara'dan kontrol edilen ve Türkiye'nin doğusundaki hava sahasında zaman zaman Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) sinyallerinin kesilmesiyle ilgili yayınlanan bilgilendirme notunun arkasından ABD'nin “uydu körelttiği” iddiası ortaya atıldı. Daha açık anlaşılması için şöyle diyelim.

ABD, havadaki jammerları harekete geçirmiş, uçakların hareket kabiliyetini sınırlamıştı. Peki neden böyle bir şey yapıldı? Uydu köreltmede amaç ne idi?

Acaba geçen Cuma günü gerçekleşen bu esrarengiz uygulama ile Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının Afrin'deki YGP mevzilerini havadan bombalanması engellenmiş, engellenmek istenmiş olabilir miydi? Elimizde henüz teyitli bir bilgi yok... 
loading...
Anahtar Kelimeler: ABDYPGTürkiyejetoperasyon

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv