AB'DEN SKANDAL MUSUL ÇIKIŞI !!

Musul'un alınması Avrupa'nın

18 Ekim 2016 Salı 13:03
AB'DEN SKANDAL MUSUL ÇIKIŞI !!
AB: Musul'un alınması Avrupa'nın güvenliğini tehlikeye sokabilirAvrupa Birliği (AB) Güvenlik Komiseri Julian King, Musul operasyonunun başarıya ulaşmasının Avrupanın güvenliğini tehlikeye sokabileceğini söyledi.

Alman Die Welt gazetesine konuşan King, Kuzey Irakta IŞİDin kalesi Musulun geri alınması, şiddet yanlısı IŞİD savaşçılarının Avrupaya geri dönmelerine neden olabilir. Bu durum, hazırlıklı olmamızı gerektiren çok önemli bir tehdittir diye konuştu.

Çatışma bölgelerinde Avrupadan giden 2 bin 500 militan bulunuyor

Musulun düşmesi durumunda DAEŞ (IŞİD) militanlarının toplu şekilde Avrupaya gelmelerinin söz konusu olmayacağını da kaydeden King, Çatışmaların yaşandığı bölgelerde Avrupadan giden yaklaşık 2 bin 500 militan bulunuyor. Geçmiş tecrübelere bakıldığında, Afganistan örneğinde olduğu gibi, militanların bir kısmı savaşta hayatını kaybettiği ya da başka savaş bölgelerine yöneldiği için, sonuçta bir kısım militan geri dönüyor. Ancak, küçük bir grup da büyük bir tehdit oluşturuyor. Bu duruma hazırlıklı olmalıyız. Uygun önlemlerle teröristlerin seçeneğini azaltmalıyız ifadelerini kullandı.

King, Avrupaya gelişlerde gösterilen seyahat belgelerinin sahte olma ihtimaline karşı hazırlıklı olunması ve güvenlik standardının yükseltilmesi gerektiğini de söyledi.
 
loading...
Anahtar Kelimeler: ABMusuldeaşTürkiyeABD

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv