Canlı yayında 'trollendi':

Gökçek istifa etti

06 Ekim 2017 Cuma 14:58
Canlı yayında 'trollendi':
Canlı yayında 'trollendi': Gökçek istifa etti

Abdulkadir Selvi, Melih Gökçek'in olduğunu düşündüğü sahte hesaptan atılan istifa tweetlerini okuyunca sosyal medyanın gündemine oturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i Külliye'de kabul etti. Görüşmenin ardından Gökçek, Twitter hesabı üzerinden görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

Melih Gökçek'in gerçek hesabından paylaştığı ilk tweetinin ardından, o esnada CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın konuğu olan Abdulkadir Selvi ise Gökçek'e ait olduğunu düşündüğü tweetleri okudu. Fakat Selvi'nin canlı yayında okuduğu ve Hande Fırat'ın da tekrar ettiği tweetleri atan Melih Gökçek (@trolluyoruzki) isimli bir sahte hesaptı.

Gökçek'in hesabından atılmış gibi görülen sahte tweetlerde "Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmede tarafıma istifa etmem gerektiği belirtilmiştir. Bu sebeple ay sonu istifamı sunacağım." ifadeleri kullanılıyordu.

Canlı yayında tweeti okuyan ve trollenen Selvi, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Aynı dakikalarda Gökçek'in gerçek twitter hesabından Beştepe'deki görüşmenin içeriğine ilişkin ikinci ve üçüncü tweetleri de geldi.

​Selvi ve Fırat, kısa süre sonra 'trollendiklerini' anlasa da Abdulkadir Selvi kelimesi twitter Türkiye gündeminde TT olmaktan kurtulamadı. 
Yeni Akit
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv