Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karabük'te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi açılış ve ziyaret programı için Karabük'e ulaştı.

27 Mart 2015 Cuma 14:09
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karabük'te
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Karabük ziyareti öncesi hazırlıklar tamamlandı. Kentin dört bir yanı Türk bayrakları ile donatılırken, güvenlik önlemleri ise hat safhada tutuldu.Cumhurbaşkanı Karabük'e Cumhurbaşkanlığı Helikopteri ile geldi.
Toplu açılışlar için helikopterle Karabük’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kalabalık bir grup karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili
Mehmet Ali Şahin ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala da eşlik etti. 


Ankara’dan hareket ederek saat 13.30'da Karabük'e ulaşan helikoptere polis helikopteri de eşlik etti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Karabük Halkı yoğun ilgi gösterdi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle geldiği Karabük’te 9 yaşındaki bir kız çocuğunun sürprizi ile karşılaştı. Erdoğan otobüsü durdurarak, 9 yıl önce kendisini öperken çekilmiş fotoğrafını gösteren küçük kızla sohbet etti. Bebekliğinde Erdoğan'ın kucağına alarak öptüğü kız çocuğu, ''seni çok özledim'' pankartı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yeniden buluşma imkanı buldu.Cumhurbaşkanı kendisini şaşırtan ve duygulandıran bu karşılama sonrası şimdi 9 yaşında olan kız çocuğunu Cumhurbaşkanlığı Otobüsü'ne davet ederek bir süre ilgilendi ve sohbet etti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karabük Belediyesini ziyareti ile başladığı program sonrası kent meydanında toplu açılış programına katıldı.


Erdoğan Karabük Kent Meydanı'nda halka hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı için vermiş olduğunuz için teşekkür ediyorum. Yapılan yatırımların açılışını bugün burada yapıyoruz.

12 yıllık hizmet sürecinde sadece Karabük'ümüze yaptığımız toplam yatırım 4 katrilyon liradır. Bu yatırımların şehrimize ülkemize kazandırılmasında emeği geçen kurumların ve diğer sektör kuruluşlarına, mimarından mühendisine işçisine kadar herkesi tebrik ederim.

Çanakkale'nin kahramanları arasında Karabüklü kardeşlerimin büyük dedeleri var. Çanakkale'de en büyük savaşların yaşandığı yerde Karabüklüler de vardı. Kerevizdere'de düşman karşısında savaşan askerlerimiz bine kadar şehit verdi. Bu alayın çoğunluğunu Karabük'ten Karabük'ün ilçelerinden bu bölgeden gelenlerden oluşuyordu.

Yatırım bedeli toplam 599 trilyon TL'yi bulan tesis ve fabrikaların açılışını yapacağız

Karabük'deki açılış töreni öncesi vatandaşlara seslenen Erdoğan için meydanda toplanan kalabalık "İşte ordu işte komutan" sloganları attı.
Erdoğan'la ilgili olarak ilk defa böyle bir slogan atıldı.Erdoğan'nın daha sonra Uluslararası İklim Değişikliği Konferansı'nın kapanışında bir konuşma yapması bekleniyor. 

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Karabük’te gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde görev yapmak üzere Ankara’dan Karabük'e gelen TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı), Eskipazar İlçesi girişinde devrildi. Kazada, 1 polis memuru hafif yaralandı.


(Devam edecek)


Haber: Süleyman Ürkmez
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv