Emin Çölaşan'ın 'Abdülhamit' Düşmanlığı

İşte, şok neden ve Abdülhamit 'e akıl almaz hakaretler...

20 Eylül 2016 Salı 21:31
Emin Çölaşan'ın 'Abdülhamit' Düşmanlığı
Çölaşan'ın Abdülhamid düşmanlığının nedeni ortaya çıktı!
Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan'ın Osmanlı ve Abdülhamid düşmanlığı dedesinin Sultan Abdülhamid Han tarafından Fizan'a sürgün edilmesi olduğu ortaya çıktı. Soyadının da buradan geldiğini söyleyen Çölaşan, dedesinin sürgünde susuzluktan deve sidiği içtiğini aktardı.

CHP'li Eren Erdem'in ardından bir başka kemalist Emin Çölaşan da Abdülhamid'e hakaretler yağdırdı.

Bugünkü yazısında dedesini sürgün eden Abdülhamid'i yerden yere vuran Çölaşan Osmanlı padişahı için "Korkak, vesveseli, baskıcı, onursuz" gibi akla hayale sığmayan ifadeler kullandı.

OSMANLI DÜŞMANLIĞI ABDÜLHAMİD HAN'IN DEDESİNİ SÜRGÜN ETMESİ

Çölaşan, dedesi Emin Bey'in de Abdülhamid tarafında sürgün edildiğini ve sürgünde deve sidiği içmek zorunda kaldığını iddia ederek köşesinde şu ifadelere yer verdi:

Benim tarikat ehli dedem, babamın babası tabip baytar (askeri veteriner hekim) Emin Bey de Fizan'a sürgün edilmiş, sürgün kafilesiyle birlikte Büyük Sahra'yı develerle ve yürüyerek (45 günde) aşmak zorunda kalmıştı. (Soyadımız oradan geliyor.) Çölde susuzluktan kırılmış, develerin idrarını içmek zorunda kalmışlardı.

PADİŞAHA 'ONURSUZ' DİYEREK SALYALARINI SAÇTI

İşte Sözcü yazarının hakaret dolu satırlarından çok kısa bir bölüm:

"Bir başka onursuzluğunu anlatayım: Devlet, İstanbul'da yaşayan Lorando ve Tubini isimli iki"

GATA'YA ABDÜLHAMİD'İN ADININ VERİLMESİ KUDURTTU

Çölaşan'ın derdi ise şöyle ki; 15 Temmuz darbe girişimi başarıya ulaşamadı, askeri okullar kapanırken askeri hastaneler de Sağlık Bakanlığı'na bağlandı. Bu kapsamda GATA bakanlığa bağlanıp sivilleşti ve Abdülhamid'in adı da bu hastaneye verildi. Çölaşan, Abdülhamid'in adının hastaneye verilmesinden kaynaklı rahatsızlığını anlatmak için bir yazı yazıyor ama yazıda derdini anlatmaktan çok Abdülhamid'e hakaretler sıralamayı tercih ediyor. 

Kaynak : Yeni Akit 
loading...
Anahtar Kelimeler: Emin ÇölaşanAbdülhamit

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv