Erdoğan 3 basamak yükseldi

Abdullah Gül liste dışı kaldı

14 Kasım 2017 Salı 15:31
Erdoğan 3 basamak yükseldi
Erdoğan 3 basamak yükseldi, Abdullah Gül liste dışı kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Dünyanın en etkili Müslümanları” listesinde 3 basamak yükselerek 6. Sıraya çıkarken, Abdullah Gül ise liste dışı kaldı.

2002 yılında bu yana Ürdün'ün başkenti Amman'da bulunan Kraliyet İslami Strateji Araştırmalar Merkezi’nde hazırlanan “Dünyanın en etkili Müslümanları” listesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yerini aldı. İlk sırasında Mısır'daki Al Azhar Üniversitesi'ndeki Baş İmamı Profesör Şeyh Ahmad Muhammad Al-Tayyeb’in yer aldığı listede Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdul-Aziz Al-Saud ikinci, Ürdün Kralı Hüseyin üçüncü, İran'ın Dini Lideri Hamaney dördüncü oldu.

ERDOĞAN 3 BASAMAK YÜKSELDİ

2016 yılında yayınlanan listede sekizinci sırada yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılki sıralamada 3 basamak yükselerek beşinci sıraya yerleşti.

ABDULLAH GÜL LİSETE DIŞI

Daha önceki listelerde yerini alan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunisa Gül, bu yılki listede yer almazken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ise ‘en etkili Müslümanlar’ listesine girme başarısı gösterdi. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv