Erdoğan açıklamıştı işte o ABD gerçeği

ABD gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıktı

26 Eylül 2016 Pazartesi 08:24
Erdoğan açıklamıştı işte o ABD gerçeği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD'nin terör örgütü YPG'ye doğrudan silah yardımı yaptığı açıklamasının ardından sadece ABD'nin Hava ve Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan MV-22'lerin terör örgütü PYD'nin kontrolündeki Ayne'l Arap yakınlarında alçak uçuş yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

Erdoğan'ın açıkladığı ABD gerçeği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Amerika ziyareti sırasında 20 Eylül'de ABD'nin 2 uçak dolusu silahı Suriye'nin kuzeyindeki Ayne'l Arap (Kobani) yakınlarında terör örgütü YPG'ye indirdiğini açıklamasından sonra, o bölgede çekildiği ileri sürülen ABD'ye ait MV-22 Tilt Rotor türü hava aracının görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Kobani'deki bir paylaşımcı "ABD, yeni operasyonlar için Demokratik Suriye Güçlerine silah indirdi" başlığıyla bu videoyu sosyal medya hesabına yükledi.

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PYD'nin kontrolündeki bölgede faaliyet gösteren ve oradaki askeri hareketlilik ile ilgili bilgi, fotoğraf ve görüntü paylaşan bir sosyal medya hesabında, yolda hareket halindeki araçtan çekilen, ABD'ye ait olduğu belirtilen 2 askeri uçağın videosu yer aldı. Videoda, dünyada sadece ABD'nin Hava ve Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan MV-22'lerin alçak uçuş yaptığı görüldü.

El Nusra'yı terör örgütü olarak ilan ediyorsun, o zaman PYD ve YPG'yi, Türkiye'nin bir terör örgütü dediği bu örgütü niye terör örgütü olarak kabul etmiyorsun? Daha 3 gün önce 2 uçak dolusu silah, PYD ile YPG'ye indirildi. Nereye? Kobani'ye"

Bu video "ABD, yeni operasyonlar için Suriye'nin kuzeyine silah indirdi" başlığı ile yer alırken, görüntüde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Eylül'de ABD'nin terör örgütü YPG'ye iki uçak dolusu silah indirdi açıklamalarını gündeme getirirken, söz konusu uçakların bunlar olabileceği ileri sürüldü.
loading...
Anahtar Kelimeler: ABDihanet

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv