Erdoğan: Sağ olsun ABD vermedi biz yaptık

Erdoğan: Sağ olsun ABD vermedi biz de kendimiz yaptık

04 Ekim 2016 Salı 08:53
Erdoğan: Sağ olsun ABD vermedi biz yaptık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı'nda yaptığı konuşmada, ABD'nin Türkiye'ye vermediği mühimmatlı İHA'ların artık yerli olarak üretildiğini söyledi.

Erdoğan: Sağ olsun ABD vermedi biz de kendi İHA'mızı yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İnovasyonun önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin dünya çapında tanınan en az 10 küresel markala sahip olması gerektiğini söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin yaptığı İHA'lara da atıfta bulunarak, "Amerika'dan istedik ama kongreden geçmemişti. En son İsrail'den 10 tane aldık. Sağ olsunlar bu komşular bizi mal sahibi yaptı" dedi.
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından notlar;
Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı'nın başarılı geçmesini temenni ediyorum. Bilim, teknoloji, sanayi, enerji gibi alanların her biri bizim için önemlidir. Bilim ve teknolojiyi ilk sıraya yerleştirdik.

BU KOMŞULAR BİZİ MAL SAHİBİ YAPTI
Bizler bir basit tüfek yapamıyorduk. MİLGEM ile artık kendi gemilerimizi üretiyoruz ama yetmiyor. İnşanının yanı sıra bunun makinesini üretir duruma gelmeliyiz. Artık Türkiye İnsansız Hava Aracı'nı mühimmatlı olarak üretir hale geldi. Amerika'dan istedik ama kongreden geçmemişti. En son İsrail'den 10 tane aldık. Sağolsunlar bu komşular bizi mal sahibi yaptı. Bunlar artık operasyonlarda kullanılıyor.


loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv