Flaş Yasak..

Son dakika haber

04 Temmuz 2017 Salı 20:31
Flaş Yasak..
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gurbetçilere hitap etmesini istemeyen Almanya, yeni bir karar daha aldı. Alman hükümeti, Erdoğan'ın videomesaj yoluyla konuşma yapmasını da yasakladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın G20 liderler zirvesine katılmak için gideceği Almanya'dan krizi tırmandıracak yeni bir karar daha çıktı. Erdoğan'ın Türk vatandaşlara hitap etmesinin engellendiği gibi videomesaj yoluyla konuşmasının yayınlanması da engellendi.

Konuyla ilgili açıklamayı Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schäfer yaptı. Sözcü, başkonsoloslukta yapılacak konuşmanın daha sonra video mesajı ile etkinliklerde yayınlanmasının da yasak kapsamında olduğunu söyledi.

Alman Sözcü, "Almanya hükümeti adına bir kez daha vurgulamak istiyorum ki bu tarz etkinlikler için çok önceden Dışişleri Bakanlığı'na talepte bulunulması gerekirdi" dedi.

Sözcü Schäfer, bunun dışındaki her girişimin Alman hükümeti tarafından açıklanan kararı ihlal etmek anlamına geleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın cuma günü G20 zirvesi için Hamburg'a gidecek. Alman hükümeti, Erdoğan'ın Almanya'da yaşayan Türklere hitaben bir konuşma yapma talebini reddetmişti. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv