Gazetecilerin sorusuna böyle cevap verdi

Yakında göreceksiniz

05 Ekim 2017 Perşembe 12:07
Gazetecilerin sorusuna böyle cevap verdi
Erdoğan: Nasıl adımlar attığımızı göreceksiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye'deki çatışmasızlık bölgesi için içeride ve dışarıda görev paylaşımını tamamladığını açıkladı.

İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3'lü mekanizma tarafından Suriye'deki çatışmasızlık bölgesinin sınırları ve görev dağılımı konusunda görev paylaşımının yapıldığını açıkladı.

İÇERİDE TÜRKİYE, DIŞARIDA RUSYA

Erdoğan gazetecilerin Suriye’yi de içine alan stratejik işbirliği olabilir mi? sorusuna "Rusya Devlet Başkanı Putin Türkiye’deydi. Üçlü mekanizmayı nasıl çalıştıracağımızı görüştük. Bu konuda yol haritamız var. Önümüzdeki günlerde ilgili birimlerimizin nasıl adımlar attığını göreceksiniz. Çatışmasızlık bölgesinin sınırları konusunda, içeride ve dışarıda, görev paylaşımı yapıldı. Dışarıyı Rusya, içeriyi Türkiye güvence altına alacak. Böylece oradaki insanların huzurunu temin için adımlar atılacak. Cerablus’ta Rai’de bunu nasıl başardıysak, oraya 100 bin insan geri döndüyse, aynı adımlar İdlip’te de atılacak. TSK İdlip sınırları içinde, Rusya Silahlı Kuvvetleri sınırların dışında görev yapacak." açıklamasında bulundu. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv