Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,'Her türlü riski yok edeceğiz'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan flaş açıklamalar, Türk Silahlı Kuvvetleri ; Çanakkale'de olduğu gibi, Bu günde aynı kararlılıktadır ...Sınır güvenliği ve terörle mücadele ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Her türlü riski yok edeceğiz' dedi. PKK,Deaş.....!

12 Ekim 2016 Çarşamba 20:48
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,'Her türlü riski yok edeceğiz'
Hulusi Akar net konuştu: Yok edeceğiz


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, sınır güvenliği ve terörle mücadele ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Her türlü riski yok edeceğiz' dedi.


Orgeneral Hulusi Akar Van'da yaptığı açıklamada, "Sınırlarımız bizim namusumuzdur. Yabancılara geçiş yok. Her türlü riski yok edeceğiz. Son terörist yok edilene kadar mücadele edeceğiz." dedi. 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Şırnak, Hakkari ve Van'daki birliklerde denetlemelerde bulundu, terörle mücadele harekatının sevk ve idaresini yerinde inceledi. Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Akar beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte Şırnak, Hakkari'nin Yüksekova ve Van'ın Başkale ilçelerindeki birliklerde denetlemelerde bulundu. Orgeneral Akar, iki gün süren denetleme sırasında bölücü terör örgütüne yönelik harekatın sevk ve idaresini de yerinde inceledi.

Ziyaretlerine Şırnak'tan başlayan Akar, 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığının yürüttüğü operasyonlar hakkında bilgi aldı. Şırnak Valisi Ali İhsan Su'yu makamında ziyaret eden Orgeneral Akar, daha sonra Yüksekova'ya geçti.

3’üncü Piyade Tümen Komutanlığını ziyaret eden ve geceyi burada geçiren komutanlar, Şemdinli’deki 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı Modüler Üs Bölgesi Gomane Tepe'de de incelemelerde bulundu.

Kahvaltıyı Gomane Tepe'deki askerlerle yapan Orgeneral Akar, hudut güvenliği, kaçakçılığın önlenmesi ve terörle mücadele harekatında kahramanca ve özveriyle görev yapan personeli kutladı.Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet'i de makamında ziyaret eden Orgeneral Akar, daha sonra Van'ın Başkale ilçesindeki 4'üncü Hudut Tabur Komutanlığı ve Van 6'ncı Hudut Alay Komutanlığı faaliyetlerini yerinde inceledi.

AKAR : SINIRIMIZ NAMUSTUR, YABANCILARIN GEÇİŞİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Orgeneral Akar, askerlerle öğle yemeği yiyerek onlara hitap etti.

"Her türlü riski ve tehditi yok edeceğiz" diyen Akar, "Sınırlarımız namustur yabancıların geçişine izin vermeyeceğiz. Son terörist yok edilinceye kadar mücadele sürecek." ifadesini kullandı.

loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv