Hamas lideri Haniye'den bomba açıklama

Fırtına koptu! Yarından itibaren...

07 Aralık 2017 Perşembe 13:49
Hamas lideri Haniye'den bomba açıklama
Hamas lideri Haniye intifada çağrısı yaptı

ABD'nin skandal Kudüs kararı sonrası Hamas lideri Haniye intifada çağrısı yaptı.


Hamas lideri Haniye, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra Filistin halkına yeni intifada çağrısı yaptı. Haniye verdiği demeçte," Kudüs meselesi Filistin halkının meselesidir ve ulusun davasıdır." dedi.

Haniye, Kudüs kararının hesaplanamayan bir kumar ve sonu olmayacak bir macera olduğunu düşündüklerini söyleyerek, kararın bölgedeki korkunç dönüşümlerin başlangıcı olacağını ifade etti.


AÇIK BİR SALDIRGANLIK

Haniye ayrıca, ABD başkanı Trump'ın kararını açık bir saldırganlık olarak niteleyerek, bu kararın aynı zamanda barış sürecinin sona ermesi anlamına geldiğini belirtti.OSLO ANLAŞMASININ İPTALİNİ İSTEDİ

İsmail Haniyye, ABD'nin hamlesine karşı Filistin yönetiminin Oslo anlaşmasını fesh etmesini ve barış planının durdurmasını talep etti.

BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

"Kudüs’ü işgalin başkenti ilan etme kararı üstüne Hamas hareketinin tüm saflarında genel seferberlik ilan ettik. Trump’ın bu adımına karşı en uygun cevap Batı Şeria ve Gazze’nin birlik olmasıdır." ifadelerini kullandı.

FETİH İLE GÖRÜŞÜYOR

Açıklamaların ardından Gazze'ye giden Heniyye, Fetih Hareketi Merkezi Heyeti'nin bir organıyla bir araya geldi.

BİR ÇAĞRI DA FİLİSTİN ALİMLER BİRLİĞİ'NDEN

Filistin Alimler Birliği, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'le ilgili kararına tepki olarak İslam ümmetine intifada çağrısı yaptı.

İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN ARAPLAR'A ÇAĞRI

İslami Cihad Hareketi yaptığı basın açıklamasında konuşan hareketin sözcüsü Davud Şehab "Araplardan isteğimiz direnişi takip etmeyi bırakıp işgale karşı genel boykot başlatmalarıdır." dedi.  
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv