Havadan saldıracaklar

Terör örgütleri havadan saldıracak

28 Eylül 2016 Çarşamba 21:54
Havadan saldıracaklar
Fırat Kalkanı harekatında 3 asker Drone saldırısıyla yaralandı. Uzmanlara göre Drone'la terör saldırılarında artış var.

Terör örgütü bombalı drone ile saldırıya hazırlandığı ortaya çıktı. Her biri 300 ila 500 kilo bomba taşıyan çok sayıda dronenin Suriye'de hazırlandığı bildiriliyor.

PKK bombalı drone ile havadan saldıracak

Emniyet Genel Müdürlüğü, terör örgütü PKK'nın insansız hava aracı droneli saldırıya hazırlandığı uyarısında bulundu. Her biri 300 ila 500 kilo patlayıcı bomba taşıyabilme özelliğine sahip uzaktan kumandalı dronelerin Suriye'de hazırlandığı istihbaratı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü polis teşkilatını ve kamu kuruluşlarını uyardı.

İstihbarat birimleri, eylemlerini yoğunlaştıran terör örgütü PKK’nın önümüzdeki dönemde drone’ları kullanarak eylem yapmayı hedeflediğini tespit etti.

TEM Dairesi’nce gönderilen özel yazıda, PKK’nın yurt genelinde eylemlerini artırmak amacıyla yeni bir eylem yöntemini gerçekleştirmeyi planladığı açıklandı.

Yazıda, PKK’nın, 200-300 metreden kontrol edilebilen, kameralı ve 300-500 kilograma kadar yük taşıyabilen Drone’lardan elde ettiği bilgisine yer verildi.

Bu amaçla çok sayıda drone’un bomba yüklenmek için örgüt kamplarına gönderildiği belirlendi.
Daha önce örgütün kullanıma hazır Amerikan yapımı insansız hava aracı kullanmaya hazırlanırken planın son anda engellendiğini belirten uzmanlar droneli saldırı için daha yoğun önlemler alınması gerektiğini belirtiyor.  
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv