İngiliz Bakan'dan 'savaş' açıklaması!

Son dakika haber

10 Temmuz 2017 Pazartesi 02:12
İngiliz Bakan'dan 'savaş' açıklaması!
İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, 'krize' ilişkin Körfez ziyaretini sürdürüyor. Johnson son olarak Katar'a gitti.


İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında devam eden krizle ilgili olarak Kuveyt ve Katar'ı ziyaret etti.

Katar resmi ajansı QNA'da yer alan habere göre, Emir Şeyh Temim, Doha'yı ziyaret eden İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson'ı kabul ederek Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizi ele aldı.

ARABULUCU ÜLKEYİ DESTEKLEME

İngiltere Dışişleri Bakanı'nın açıklamalarının yer aldığı habere göre, Johnson, ülkesinin Körfez krizi konusunda Kuveyt'in yaptığı arabuluculuğu desteklediğini belirtti.

Görüşmede, Şeyh Temim ile iki ülkeyi ilgilendiren bazı meselelerin masaya yatırıldığını ifade eden Johnson, özellikle terör üzerinde durularak terörle mücadelede bölgesel ve uluslararası çabalarda işbirliğini güçlendirme yollarının değerlendirildiğini aktardı.Jonhnson ayrıca ufukta 'askeri' bir anlaşmazlığın görülmediğini söyledi.

Johnson, ayrıca Katar'ın 2022 Dünya Kupası finallerine ev sahipliği yapması konusundaki işbirliğinin ele alındığını kaydetti. 
loading...
Anahtar Kelimeler: İngiltereİngilizbakanKatar

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv