KREDİ KARTI BORCU OLANLARA MÜJDE !!

BAŞBAKAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

22 Eylül 2016 Perşembe 10:38
KREDİ KARTI BORCU OLANLARA MÜJDE !!
 Başbakan Binali Yıldırım ekonomiyi hareketlendirmek için alınan kararları açıkladı İşte Yıldırım'ın sözlerinden satır başları: Kredi kartı taksit genel sınırını 9'dan 12'ye çıkarttık.

BİR DEFAYA MAHSUS 72 AYA KADAR YAPILANDIRMA İMKANI Borç bakiyelerinin yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ne demektir? Yani ödüyorsunuz, baştan yapmışsınız taksitleri sonra ödeme zorluğu içine girdiniz. Değiştirebiliyorsunuz, yeniden yapılandırma yapıyorsunuz. Bir defaya mahsus olmak üzere 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz. Bu ihtiyaç kredileriyle ilgili bir düzenleme.

TÜKETİCİ KREDİSİ VADESİ 36 AYDAN 48 AYA ÇIKIYOR
Ayrıca tüketici kredilerindeki vade azami 36 aydı, bunu 48 aya çıkarıyoruz.

KONUT YENİ KREDİSİNDE DÜZENLEME
Konut kredilerinde öz kaynak kredi diye iki bölüm vardı. Yani 100 binliraya bir ev alacaksınız 75 binini kredilendiriyordunuz, 25 binini de siz veriyordunuz. Burada 5 puan artırdık. Bankalar 80 bine kadar, yüzde 80’e kadar kredilendirebilecek yüzde 20’sini de alıcı karşılamış olacak. Bir başka düzenleme kalkınma bankası, katılım bankaların finansal kiralamaları. Diğer adıyla leasing işlemlerinde kredi teminat oranı uygulamasından istisna getiriyoruz ve yüzde yüzünü kredilendirebilecekler. Diyelim ki finansal kiralama yoluyla bir araç alacaksınız yüzde 100’üne kadar kredilendirme mümkün olacak.
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv