Kuruluşunu ilan etti: PKK'yı sileriz!

O örgüt kuruluşunu ilan etti: PKK'yı sileriz!

20 Eylül 2016 Salı 14:22
Kuruluşunu ilan etti: PKK'yı sileriz!
Suriye'de Şii terörist grup gücü Haşdi Şabi, Suriye'nin Esed rejimi ile YPG'nin ortak yönettiği Heseke kentinde kuruluşunu ilan etti.

O örgüt kuruluşunu ilan etti: PKK'yı sileriz!

Irak'ta, İran'ın paramiliter gücü olarak çalışan Şii milis gücü Haşdi Şabi, Suriye'nin Esed rejimi ile YPG'nin ortak yönettiği Heseke kentinde kuruluşunu ilan etti.

PYD'nin Arap ve Asurilere baskı uyguladığını belirten grup, PKK ve PYD’yi tehdit etti.

PYD'nin bölgede ABD ile birlikte sürdürdüğü politikalar, Araplar arasında da tepkilere neden oluyor. Arap ve Türkmen köylerinin boşaltılması ve demografik yapının değiştirilmesi, Araplar arasında Irak'taki katliamlarıyla bilinen İran etkisindeki Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin destek bulmasına neden oluyor.

PYD ve Esed rejiminin birlikte kontrol ettikleri Haseke kentinde kuruluşunu ilan eden Haşdi Şabi, Araplardan PYD'ye karşı destek talebinde bulundu. Yeni kurulan Arap milis gücü Haşbi Şabi, Cizire bölgesinde PYD ve PKK’ye karşı savaşacağını duyurdu. PYD’yi ‘Asuri ve Araplara karşı baskı uygulamakla’ suçlayan Suriye Arap Milis Gücü, ‘PYD’nin, Asuri ve Arap halklarından boşaltılan yerlere Kürdleri yerleştirdiğini’ savunuyor.

Kuzey Suriye ve Rojava Federal Sistemi’ne karşı olduklarını belirten Arap Milis Gücü, ‘PYD ile dost olan Arapların da PYD’den ayrılmalarını, aksi takdirde onları kaçırılacakları ve öldürülecekleri ve silecekleri tehdidinde bulundu.

Suriye Arap Milis Gücü açıklamasının sonunda, sivil halktan PYD’ye ait karargah ve üslerden uzak durmalarını istedi. İRAN'IN MİLİS GÜCÜ İran'ın etkisinde olduğu bilinen Haşbi Şabi grubu, Irak'ta DAEŞ ve kimi zaman Irak Kürdistan Bölgesi Peşmergeleriyle ile savaşıyor. İnsan hakları kuruluşları tarafından katliamlar yaptığı belirtilen Şii grup, ağır insan hakları ihlalleriyle biliniyor.

loading...
Anahtar Kelimeler: örgütkuruluşunu ilanıpkk

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv