LİSE MEZUNU 10 BİN ÖZEL HAREKAT POLİS ALINACAK !!

MÜJDE LİSE MEZUNU ÖZEL HAREKAT..

21 Eylül 2016 Çarşamba 19:24
LİSE MEZUNU 10 BİN ÖZEL HAREKAT POLİS ALINACAK !!
Özel Harekat 19. Dönem POMEM öğrenci alımı kapsamında askerliğini tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış en az lise mezunu 10 bin erkek özel harekat polisi alımı için başvuru tarihleri belli oldu. Başvurular 10 Ekim 2016'da başlayacak. Bilindiği üzere askerlik için 36 ay şartı aranmaktaydı, fakat yayınlanan ilanda sadece askerliğini yapmış olma durumu belirtildiğinden 10 Ekim’de yayınlanacak ilanda 36 ay şartı belirtilmemesini umuyoruz.

10 Ekim’de online olarak internetten alınacak başvurular için askerlik durumu ile ilgili olarak 36 ay şartı aranacak mı o zaman belli olacaktır. Umuyoruz ki bu konuda sürekli yaptığımız haberlerde askerlik durumu ile ilgili olarak mağduriyet yaşatılmaması adına gerekli düzenlenin yapılması gerekiyor.

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne (POMEM) Özel Harekat polisi alımı yapılacağı belirtildi. Özellikle merakla beklenen askerlik durumunda 36 yaş şartı bulunmuyor. Sürekli yaptığımız haberler umarız ses getirmiş ve amacına ulaşmıştır. Askerlik durumu olarak yapmış olma ve 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Bu başvuruda bayan aday alınmıyor ve en az lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

10 bin özel harekat polisi alımına başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları yapılacak ve gerekli şartlar belirtilecektir. Adaylardan istenilecek belgelerin tamamı ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirtileceğinden askerlik durumundaki 36 yaş şartının olup olmadığı o zaman belli olacaktır. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv