Lösemi hastalarının simgesi haline gelen Gamze Akbaş, yaşamını yitirdi..

İZMİR’de oğlu Atakan’a yazdığı mektupla tanınan ve lösemiyle mücadelede simge haline gelen Gamze Akbaş 32 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Akbaş’ın cenazesi yarın öğle namazının ardından Karşıyaka Zübeyde Hanım Mahallesi’nde Hasan Ali Gültekin Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Örnekköy Mezarlığı’nda defnedilecek.

04 Mart 2015 Çarşamba 22:54
Lösemi hastalarının simgesi haline gelen Gamze Akbaş, yaşamını yitirdi..
 İZMİRLİ Gamze Akbaş, “Oğlum Atakan için yaşamak istiyorum” çığlığıyla biranda Türkiye’deki lösemi hastalarının sesi oldu. 20 bin kişi kan vermek için sıraya girdi. İtalya’dan bulunan donörden alınan ilikle yaşama tutunan ve oğluna kavuşan Gamze, kullandığı ilaçların bağışıklık sistemini çökertmesi yüzünden sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İzmir’de mutlu bir evliliği olan bankacı Gamze Akbaş, 2009 yılında yakalandığı lösemiden, kendi vücudundan yapılan nakille hayata bağlanmaya çalıştı. Ancak beş yıllık bekleme süresi içerisinde hastalığı ikinci kez nükseden Gamze’yi, oğluna bıraktığı “Oğlum Atakan için yaşamak istiyorum” mektubuyla tüm Türkiye tanıdı ve lösemi hastalarının sesi oldu. 20 bin kişi ona ilik verebilmek için kan verdi. Yapılan tetkikler sonrasında İtalya’da buluna donörden alınan ilikle Gamze Akbaş, yaşama tutundu. Çok sevdiği oğlu Atakan’a, eşi Emrah’a kavuştu.

loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv