Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden canlı yayınlanan ''Abbas Güçlü İle Genç Bakış'' programına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuk oldu.

''Abbas Güçlü İle Genç Bakış'' programına konuk olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sağlık sektörüne dair birçok soruya cevap verdi. Ülkenin en büyük zenginliğinin gençler olduğunu vurgulayan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu sağlığın geleceğini ''Abbas Güçlü İle Genç Bakış''’ ta gençlerle konuştu.

01 Nisan 2015 Çarşamba 21:03
Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden canlı yayınlanan ''Abbas Güçlü İle Genç Bakış'' programına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuk oldu.
Foto galeriye git ''Genç Bakış'''a bu hafta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuk oldu. Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden canlı yayınlanan ''Genç Bakış'' programına konuk olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu üniversite öğrencilerinin sağlık sektörüne ve özel hayatına dair sorularına cevap verdi. 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu kendi hayatına dair bilinmeyenleri de programda paylaştı. Bakan Müezzinoğlu, doğup büyüdüğü Gümülcine'den 1970 yılında öğrenim için İstanbul'a yabancı uyruklu bir öğrenci olarak "Mehmet Alioğlu" adıyla geldiğini ifade etti.
Yunanistan'da hekimlik yapma imkanı olmadığı için 1983 yılında Meriç Nehri'ni kaçak olarak geçip Türkiye'ye iltica ettiğini söyleyen Bakan Müezzinoğlu Yunanistan vatandaşlığından çıkarıldığı için 1983-1986 yılları arasında Türkiye'de dünya vatandaşı olarak ikmet ettiğini ve ancak 1986'da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabildiğini ifade etti.
Bakan Müezzinoğlu, programda kendisine soru soran "Müezzinoğlu" soyadlı bir kız öğrenciyle güldüren diyaloglar yaşadı. Abbas Güçlü'nün kız öğrenciye ''Sayın Bakan ile akrabalık bağınız olabilir mi?'' diye sorması üzerine Bakan Müezzinoğlu, ailesinde ''Müezzinoğlu'' soyadının kendisi ile başladığını vurguladıktan sonra kız öğrenciye ''iki kızım var ama sizi onlardan birine benzetemedim'' şeklinde espirili bir cevap verdi.

Bakan Müezzinoğlu'nun atama bekleyen ve yeni mezun sağlıkçılara müjdesi:''Bu yıl 14 bin 500 hekim dışı personel kadrosu açıyoruz. Bunun 10 bin 200'ünü Mayıs ayında alacağız. 11 bin kişi de hizmet alımıyla personel alacağız.''
Türkiye’nin sağlık politikası ne? Türkiye’de 8 milyon insan antidepresan kullanıyor. Türkiye’nin ruh sağlığı bozuk mu?Halk arasında “Domuz Gribi” olarak bilinen H1N1 ile ilgili çalışmalar neler? Nasıl önlemler alınıyor?Domuz gribi ile normal gripleri nasıl ayırt edebiliriz? Bağ- Kur prim borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak mı?Genel sağlık sigortası nedir? Kimler faydalanabilir? Aile hekimlerinin nöbet sorunu ortadan kalktı mı? Bazı ilaçlar piyasada neden bulunmuyor? gibi sağlık sektörüne dair birçok soru en yetkili ağızdan ''Abbas Güçlü İle Genç Bakış'' programında cevap buldu.
 
Haber:Süleyman Ürkmez
Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden canlı yayınlanan ''Abbas Güçlü İle Genç Bakış'' programını izle.

loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv