MİLYONLARCA EMEKLİNİN BEKLEDİĞİ HABER !!

PROMOSYONDA KARAR VERİLDİ

02 Ekim 2016 Pazar 21:59
MİLYONLARCA EMEKLİNİN BEKLEDİĞİ HABER !!
Emeklilerin merakla bekledikleri promosyon konusunda artık formül giderek netleşiyor. Anlaşmada sona gelinirken başta Ziraat Bankası olmak üzere kamu bankalarının promosyonda öncülük yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ziraat Bankası promosyonu açıkladıktan sonra milyonlarca emeklinin maaşlarını bu bankaya taşıması gündeme gelecek. Banka ise promosyon ödemesini 3 yıllık olarak peşin verecek. Böylece emekliler her yıl promosyon almak için beklemeyecek ve dönemin başında paralarını cebine koyacak. Ödemeler tek seferde yapılacak.

152 MİLYAR LİRA ÖDENDİ

Her emeklinin alacağı promosyon birbirinden farklı olacak. Burada kriterleri maaş miktarları ve maaşın bankada kalış süresi gibi konular belirleyecek. Yüksek maaş alan emeklinin promosyonu da yüksek olacak. Emeklilere promosyon kapsamında toplu olarak 3 yıllık ödemenin yapılması ve ilk ödemelerin bu yılın sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Milyonlarca emekliye müjdeyi vermek ise yeni Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na kısmet olacak. SGK tarafından 2015'te 485 bin 410'u yaşlılık, 11 bin 847'si malullük/vazife malullüğü olmak üzere toplam 497 bin 257 kişiye emekli aylığı bağlanmıştı. Sisteme yeni dahil olanlarla birlikte geçen yıl emeklilere aylıkları kapsamında toplam 152 milyar lira ödeme, bankalar aracılığıyla yapılmıştı.

MAAŞA GÖRE SİSTEM

Promosyon tutarını iki kriter belirleyecek. Bu kriterlerden biri emekliye ödenen maaş, diğeri de emeklilerin paralarını bankada tutma süresi olacak. Maaşı yüksek olanla parasını bankada daha uzun tutan fazla promosyon alacak. Maaşa göre; 4 ayrı kademe oluşturuldu. Bu kademeler de '500 TL'nin altında maaş alanlar', '500-1000 TL arası maaş alanlar', '1000-2000 lira arası maaş alanlar' ve '2000 lira üstü maaş alanlar' şeklinde belirlendi. Sgk rehberi
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv