O GAZETEYE GÖRE AK PARTİ'NİN SON OY ORANI!

İngiliz Financial Times gazetesinin İstanbul muhabiri Daniel Dombey, "Erdoğan ile halefi arasındaki anlaşmazlık büyüyor" başlıklı yazısında, Arınç ve Gökçek arasındaki son birkaç gündür yaşanan tartışmaya atıfta bulundu ve AK Parti'nin oy oranına ilişkin bilgiler verdi.

25 Mart 2015 Çarşamba 07:55
O GAZETEYE GÖRE AK PARTİ'NİN SON OY ORANI!

Dombey, yazısında sonunda, son anket sonuçlarına göre, partinin oylarının yüzde 40-41 dolayında olduğunu ve bu oranın anayasayı değiştirebilmek için gerekli çoğunluk için yeterli olmayabileceğini hatta parlamentonun çoğunluğunu alamayabileceğini savunarak AKP'nin 2011 yılındaki oylarının neredeyse yüzde 50 olduğunu hatırlattı.

Dombey yazısına ERDOĞAN ve DAVUTOĞLU ARASINDA ANLAŞMAZLIKLAR OLDUĞUNA DAİR BİR SÜRÜ İŞARET VAR diye devam etti.


Davutoğlu'nun ise Erdoğan ile arasında bir sorun olduğu yolundaki iddiaları yalanladığını yazan Dombey şöyle devam etti:

"Ancak her iki lider arasında anlaşmazlık yaşandığı ile ilgili bir sürü işaret var. Erdoğan, yürütme gücü bulunan cumhurbaşkanlığı kurulması ile ilgili neredeyse her gün çalışma yaparken Davutoğlu garip bir şekilde bu konuda sessiz kalmayı sürdürüyor...Ayrıca Erdoğan, Türkiye'nin Merkez Bankası Başkanı'nı faiz indiriminde bulunmadığı için eleştirirken Başbakan, Başkan'ı destekliyor.

O GAZETEYE GÖRE AK PARTİ'NİN SON OY ORANI İSE % 40 - % 41 ARASINDA.

Dombey, yazısının sonunda, son anket sonuçlarına göre, partinin oylarının yüzde 40-41 dolayında olduğunu ve bu oranın anayasayı değiştirebilmek için gerekli çoğunluk için yeterli olmayabileceğini hatta parlamentonun çoğunluğunu alamayabileceğini savunarak AKP'nin 2011 yılındaki oylarının neredeyse yüzde 50 olduğunu hatırlattı.
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv