Son teklif!

Ya terk edin ya da silah bırakın...

08 Ekim 2017 Pazar 00:17
Son teklif!
HTŞ'ye 'kenti terk et ya da silah bırak' teklifi

idlib'te terör örgütü HTŞ temsilcileriyle bir araya gelen ılımlı muhalifler "Kenti ya terk edin ya da silah bırakın" teklifi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ciddi bir harekat var' sözleriyle resmen duyurduğu İdlib operasyonunda an be an yeni gelişmeler yaşanıyor.

İdlib'te terör örgütü Heyet Tahrir Şam (HTŞ) ile bir araya gelen ılımlı muhalifler "Kenti ya terk edin ya da silah bırakın" teklifi yaptı. Terör örgütü olumsuz cevap verirse muhalifler harekete geçecek.

Fırat Kalkanı bölgesinden önce Türkiye'ye ardından da İdlib'e geçen ÖSO güçleriyle başlatılan harekata TSK'nın da destek vermesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan TSK unsurlarının sınırı geçmediğini açıklarken 'Ciddi bir harekat var' sözleriyle duyurduğu operasyonla ilgili kritik bir son dakika gelişmesi yaşandı.

İdlib'deki ılımlı muhalifler, El Kai'de kökenli HTŞ temsilcileriyle bir araya geldi. Örgüte 'ya çekilin ya da silah bırakın' teklifi yapılan görüşme, harekatın şeklini belirleyecek. Edinilen bilgilere göre, muhalifler, harekete geçmek için örgütün kararını bekliyor. TSK birliklerinin de gelişmeye göre harekete geçeceği belirtiliyor. 
loading...
Anahtar Kelimeler: Heyet Tahrir Şam

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv