TSK'ya özel istihbarat birimi geliyor

Son dakika haber

14 Temmuz 2017 Cuma 12:19
TSK'ya özel istihbarat birimi geliyor
Başbakan Binali Yıldırım, TSK içindeki istihbarat eksikliğine dikkati çekerek eksikliğin giderilmesi için yeni bir çalışma başlatıldığını söyledi.


Başbakan Binali Yıldırım, TSK içindeki istihbarat eksikliğine dikkati çekerek yeni bir çalışma başlandığını söyledi.

Personel istihbaratıyla sınırlı bir yapı oluşturulacağını belirten Başbakan Binali Yıldırım, "Bunun ciddi bir ihtiyaç olduğu bugün çok daha iyi ortaya çıkmış durumda" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik istihbarat çalışması hakkında bilgi verdi.

MİT ve Emniyet'in TSK'dan istihbarat toplama hakkı olmadığını hatırlatan Yıldırım, "O zaman tamamen kendi haline bırakılmış oluyor TSK" dedi.

''BUNU YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ''

İstihbarat açısından bu durumun ciddi bir eksiklik olduğunu 15 Temmuz'da Türkiye'nin gördüğünü vurgulayan Yıldırım, ''Ama ne yaptılar? Jandarma marifetiyle illegal yollardan siyasi iradeye, meşru iktidara karşı bu bilgi toplama işi oldu. Ama TSK'nın FETÖ'ye karşı veya personel istihbaratına yönelik kendi bünyelerinde bir çalışma olmadı. Ama bugün bir ihtiyaç olduğu ortaya çıktı ve bunu yapıyoruz, bunu yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

''BU CİDDİ BİR İHTİYAÇ''

Yeni kurulacak istihbarat biriminin çalışma düzeni hakkında da bilgi veren Yıldırım şunları söyledi:

''Yani sadece personel istihbaratı ile sınırlı olmak üzere, yani asker içine farklı amaçlı, farklı gündemli içeriden-dışarıdan yönlendirilmiş grupların hakim olmaması için personel istihbaratıyla sınırlı bir yapı oluşturacağız. Bunun ciddi bir ihtiyaç olduğu bugün çok daha iyi ortaya çıkmış durumda.'' 
loading...
Anahtar Kelimeler: tsk

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv