Türkiye istesin Tahran’daki tahtlarını başlarına yıkarız

İran'ın Türkiye'ye yönelik tehditlerine tepki göstererek iran'a 'Sabrımızı taşırma'' ’ 30 Milyondan fazla asker.....

06 Kasım 2016 Pazar 23:21
Türkiye istesin Tahran’daki tahtlarını başlarına yıkarız
Güney Azerbaycan Türkleri Milli Özgürlük Hareketi Kurucusu Piruz Dilençi , İran’ın Türkiye’ye yönelik tehditlerine tepki göstererek, ’Sabrımızı taşırma 30 Milyondan fazla Güney Azerbaycan Türk'ü, Türkiye’ye değil İran'a karşı savaşır’ dedi..

Güney Azerbaycan Türkleri Milli Özgürlük Hareketı Kurucusu Piruz Dilençi ,Sosyal Medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama’da,Son günlerde İrancı Milisler ve İran’ın Türkiye ve Askerlerine karşı saldırı yapacağız açıklamasına sert tepki göstererek,İran’a mesaj yolladı…

Piruz Dilençi, Sakın sabır sınırlarımızı zorlamasın İran devleti! Gerekdiği zaman 30 Miliyondan fazla Güney Azerbaycan Türkü, Türkiyeye karşı değil İrana karşı çevirer silahlarını. Gereken o zamanı ise İran değil, biz belirleriz! Tahrandakı tahtlarını başlarına yıkarız! Bu böyledir, böyle de olacak. Herkes bunu bilsin‘ diyerek İran’ın tehtidlerine meydan okudu..

piruzder

Piruz Dilençi, Tarihte ilk kez Güney Azerbaycan’ın bağımsızlığı ve İran’dan ayrılması fikrini ortaya atan düşünce ve dâvâ adamıdır. İran, Türkiye ve Azerbaycan‘da onun sözlerine şarkılar bestelenmiştir. Ulusal özgürlük uğruna verdiği siyasi mücadeleler sonucunda defalarca İranın Farsçı molla rejimi tarafından tutuklanarak ağır işkencelere maruz kalmıştır.

PİRUZ DİLENÇİ’DEN ERDOĞANA AÇIK MEKTUP.

Güney Azerbaycan Milli Özgürlük Hareketi Kurucusu ve Lideri,

Şair, Yazar Piruz Dilençi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 15 Temmuz “Kalkışma Harekatı” ve sonrasında gelişen olaylara ilişkin açık bir mektup yazdı. Mektup şöyle:


“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Başkomutanım Sn. Recep Tayyip Erdoğan!


Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuki vatandaşı olmasam da, bir Türk olarak kendimi bu mukaddes toprakların manevi bir evladı olarak görüyorum. Bu nedenle gurur duyduğumu açıkça ifade ediyor ve sizin yüksek şahsiyetinize; “CUMHURBAŞKANIM” diye, hitap etmeyi kendime uygun görüyorum.piruz


15 Temmuz “Kalkışma Harekatı” ve ondan sonra ki olaylarda fethedilmez bir “kale” olduğunuzu tüm Dünya’ya bir daha gösterdiniz. Bu dik duruşunuzla, damarlarında Türk kanı ve yüreğinde İslam inancı taşıyan her bir Türk evladını kendinize hayran bıraktırdınız.


Kendilerine çok güvenen bazı gelişmiş ülkelerde, beyin hastasi birisi bir mermi patlattığı zaman, her şey bir yana, o ülkenin ekonomisi aylarca alt-üst olur!

Sizin rehberlik ettiğiniz Türkiye’de yüzde yüz kazanılacağı planlanmış bir “Kalkışma Harekatı” sizin liderliğiniz sayesinde püskürtüldü.

Onlarca insan hayatını kaybedip “Şehit” oldu. Gereği yapıldı ve binlerce “Vatan Haini” gözaltına alındı veya ihraç edildi.

Onlarca İşyeri kapatıldı. Ama bu ülkenin milli parası olan Türk Lirasi %1 değer kaybetmedi. Tabii ki bunlar ilahi bir mucizenin yanında, “Büyük Türk” milletin sevgilisi olan bir Başkomutanın yüksek dirâyeti, kâmil ve kemâli “Devletçilik Sisteminin” tedbirli düzeninden doğan sayısız unsurlardan biridir.


Sayın Başkomutanım!
Siz sadece zeki bir lider değilsiniz. Siz, Asrımızın en büyük kahramanısınız.

Türkiye’yi sevmeyenler, ülke içinde ve dışında oturup, korkunç haberler beklerken, gecenin karanlığında İstanbul semalarından bir yıldızın Atatürk Havaalanına inişi, çağdaş tarihimizin gidişini değiştirdi.

Bu yıldız, zamanında ona oy vermiş veya vermemiş, “Büyük Milleti” ile buluşmaya gelen siz Sayın Cumhurbaşkanımızdınız.

O korkunç saatlerde, emsalsiz korkusuzluğunuz ve kahramanlığınız tüm Dünya’yı size hayran bıraktı.

Sayın Cumhurbaşkanım!
Allah korusun:

Türkiye yıkılırsa, Türk dünyası ve İslam dünyası da yıkılır!

Türkiye, Dünya Türkleri’nin Anavatanı ve yıkılmaz Devletidir.

Siz ise bu yıkılmaz devletin başında duran, Mustafa Kemal Paşa Atatürk’ten sonra, Türkiye’nin ve Türk Dünyası’nın en büyük lideri ve en cesur kahramanısınız.

Sizin zaferiniz, bizim zaferimizdir. Direnişiniz, bizim direnişimizdir. Güney Azerbaycan Türklerinden bize ulaşan binlerce elektronik mektuplar ve mesajlarda onbinlerce soydaşımızın sizin emrinizi bekledikleri beyan olunmaktadır.

Onbinlerce Güney Azerbaycan Türkü’nün, İstanbul ve Ankara sokaklarında kendilerini size siper etmelerine, emriniz değil, sadece bir işareniz yeter!

Keza, binlerce Türk Tebriz sokaklarında…

Demokrasi Şehitlerimize Allah rahmet eylesin!..

Sevgi ve saygılarımla:
Piruz Dilençi
Güney Azerbaycan Milli Özgürlük Hareketi Kurucusu ve Lideri,
Şair, Yazar.” 

Yeni Akit

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv