TÜRKİYE'DEKİ TÜM MÜSLÜMANLARA UYARI !!

AMAN DİKKAT !!

26 Eylül 2016 Pazartesi 11:20
TÜRKİYE'DEKİ TÜM MÜSLÜMANLARA UYARI !!
Bu yıldan itibaren kış saati uygulamasının sona ermesi aha öncesinde hazırlanan takvimlerin de Ekim ayından itibaren kullanılabilirliğini de sona erdirdi. Nitekim takvimlerde namaz vakitlerinin 30 Ekim tarihinden itibaren 1 saat geri alınmış olması, takvimlerden hareketle namaz vakitlerine dikkat eden müslümanları da şaşırtma tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir. Bunu da fark eden Diyanet İşleri Başkanlığı tüm İl Müftülüklerine bir yazı göndererek ezanların saatlerin geri alınmadığı hallerine göre okunmasına dikkat edilmesi istendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, müftülüklerden, kış saati uygulamasının kaldırılması nedeniyle, daha önceden hazırlanan Diyanet Takvimindeki namaz saatlerine 30 Ekim'den itibaren 1 saat ekleyerek ezanların okunmasını istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan ileri saat uygulaması genelgesi, 81 il müftülüğüne gönderildi.

Genelgede, Diyanet Takviminin ön yüzünde bulunan namaz vakitlerinin Bakanlar Kurulunun saatlerin geri alınması kararına göre yayına hazırlandığı ve basımının yapıldığı belirtilerek, Bakanlar Kurulunun yeni kararı uyarınca yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı. Bu durumda, 30 Ekim-31 Aralık arasındaki günlerde, takvimlerde yer alan namaz vakitlerine 1 saat eklenerek ezanların okutulması gerektiği bildirildi.

Resmi Gazete'de 8 Eylül de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla 30 Ekim Pazar günü 04.00'ten itibaren saatlerin bir saat ileri alınması uygulaması olan "kış saati" uygulaması kaldırılmıştı. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv