'Türkiye’ye değil İran’a karşı savaşırız’

Gardaş ülkeden gelen o açıklama dosta güven düşmana korku saldı.'Türkiye’ye değil İran’a karşı savaşırız’

07 Ekim 2016 Cuma 10:50
'Türkiye’ye değil İran’a karşı savaşırız’
Güney Azerbaycan Türkleri Milli Özgürlük Hareketı Kurucusu Piruz Dilençi İran’ın Türkiye’ye yönelik tehtidlerine tepki göstererek, ’Sabrımızı taşırma 30 Milyondan fazla Güney Azerbaycan Türk’ü,Türkiye’ye değil İran’a karşı savaşır’ dedi..

Güney Azerbaycan Türkleri Milli Özgürlük Hareketı Kurucusu Piruz Dilençi ,Sosyal Medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama’da,Son günlerde İrancı Milisler ve İran’ın Türkiye ve Askerlerine karşı saldırı yapacağız açıklamasına sert tepki göstererek,İran’a mesaj yolladı…

Piruz Dilençi, Sakın sabır sınırlarımızı zorlamasın İran devleti! Gerekdiği zaman 30 Miliyondan fazla Güney Azerbaycan Türkü, Türkiyeye karşı değil İrana karşı çevirer silahlarını. Gereken o zamanı ise İran değil, biz belirleriz! Tahrandakı tahtlarını başlarına yıkarız! Bu böyledir, böyle de olacak. Herkes bunu bilsin‘ diyerek İran’ın tehtidlerine meydan okudu..

Piruz Dilençi, Tarihte ilk kez Güney Azerbaycan’ın bağımsızlığı ve İran’dan ayrılması fikrini ortaya atan düşünce ve dâvâ adamıdır..İran, Türkiye ve Azerbaycan‘da onun sözlerine şarkılar bestelenmiştir. Ulusal özgürlük uğruna verdiği siyasi mücadeleler sonucunda defalarca İranın Farsçı molla rejimi tarafından tutuklanarak ağır işkencelere maruz kalmıştır. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv