CHP'de İstifa Depremi...

Şok açıklama ile istifa etti..

27 Eylül 2016 Salı 18:27
CHP'de İstifa Depremi...
CHP'de Deprem! O isim istifa etti...

Bugünlerde CHP parti içi sıkıntılarla boğuşuyor. CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, görevinden istifa ettiğini bildirdi.
CHP içinde uzun zamandır tartışma konusu olan Antalya İl Başkanlığından bir istifa haberi geldi.

CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, yaptığı yazılı açıklamada, 20 aylık il başkanlığı görevi boyunca Türkiye'nin ve partisinin menfaatleri ile çağdaş Türkiye idealinden asla ödün vermeden çalıştığını belirtti.


CHP'nin başarılı olması ve partinin onurunu korumak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını vurgulayan Esen, söylediklerinin tamamının alnının terini Antalya'nın her karış toprağına akıtan ve hiçbir makama gelme hedefi olmayan tüm örgüt emekçileri ve yönetim kurulundaki çalışma arkadaşları için de geçerli olduğunu ifade etti.

‘KABUL EDEBİLMEM MÜMKÜN DEĞİL'

Esen, işledikleri disiplin suçu ile partiye zarar veren ve partiyi disiplin zaafı içine sokmaya çalışan kişilerle ilgili verilen yüksek disiplin kurulu kararından sonra görevinin başında kalmasının kendisini parti içi tartışmalara çekeceğine değinerek, şöyle devam etti: "Yaklaşık 20 aydır sürdürdüğüm il başkanlığı görevim boyunca parti içi tartışmalara asla girmediğim gibi bundan sonra da girmeyeceğim. Disiplinsizlik yaparak partiye zarar verenlerin yüksek disiplin kurulu kararıyla adeta taltif edilmesini kabul edebilmem mümkün değildir.

Partimi Antalya kamuoyunda bu konu ile tartıştırmamak, yüksek disiplin kurulunun bu kararı üzerine Antalya'da zafer turları atanlarla il başkanı olarak parti içi tartışmalara girmemek, Antalya örgütünde bu kararın sebep olabileceği disiplinsizliğe dikkati çekmek adına, genel merkezle aramızda ortaya çıkan disiplin ve çalışma anlayışı konusundaki görüş farklılıkları nedeniyle ve parti içi tartışmaların disiplin mekanizması aracılığıyla çözülemeyişine tepki olarak, yaklaşık 20 aydır sürdürmekte olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı görevinden istifa ediyorum."

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisindeki komisyon seçimlerinde meclis üyesi Reşat Oktay ile tartışan meclis üyesi Erol Özkarabekir ve grup kararına uymayan Zafer Yörük, kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

İl Disiplin Kurulu'nun Özkarabekir ve Yörük hakkında uyarı cezası vermesi üzerine, İl Başkanı Esen, yüksek disiplin kuruluna itirazda bulunmuştu.

Yüksek disiplin kurulu ise Özkarabekir'e verilen uyarı cezasını kaldırmış, Yörük'ün cezasını onamıştı.

 Kaynak : Yeni Akit 
loading...
Anahtar Kelimeler: CHPistifaSemih Esen

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv