CHP’li vekile şok! Polis merkezine götürülerek sorgulandı.

CHP milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi ......

24 Eylül 2016 Cumartesi 00:16
CHP’li vekile  şok! Polis merkezine götürülerek sorgulandı.
CHP Hatay milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Mevlüt Dudu, Frankfurt Havalimanı'nda Alman polisi tarafından polis merkezine götürülerek sorgulandı. Dudu, dönüş biletini ibraz ettikten sonra serbest bırakıldı.

CHP milletvekili Mevlüt Dudu, bugün Almanya’da Frankfurt Havalimanı’nda yaşadıklarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Diplomatik pasaportu olmasına rağmen sorguya çekildiğini belirten Dudu, “Yapılan diplomatik nezaketsizlik ve hukuksuzluktur. Diplomatik pasaportuma karşın, dönüş biletim gösterilince Polis Merkezi'nden bırakılmışımdır. Bu olayı kınıyorum ve Dışişleri Bakanlığımızı gerekli tepki vermeye çağırıyorum” dedi.


TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi, CHP Hatay Milletvekili ve PM Üyesi Av. Mevlüt Dudu, Defne Kültür Derneğinin davetlisi olarak Mannheim'de yapılacak Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'ya gitti. Dudu, bugün saat 14.10'da Frankfurt Havaalanı'na indiğinde, diplomatik pasaportuna karşın Pasaport Kontrol'de “Nereye gidiyorsun? Hangi toplantıya katılacaksın? Bu toplantıyı kim düzenledi? Konusu ne? İçeriği ne? Kimler katılıyor” gibi sorulara maruz bırakıldığını belirtti. Verdiği yanıtlara rağmen Polis Merkezi'ne götürülen Dudu, elektronik dönüş biletini gösterdiği zaman buradan serbest bırakıldığını ifade etti.

Türkiye'de Alman politikacılara Pasaport Kontrol'de böyle bir muamele yapılmadığının altını çizen Dudu, “Diplomatik pasaportuma rağmen yapılan muamele açıkça siyasidir. Bu yapılan hareketin ardında bazı siyasi oyunlar olduğunu düşünüyorum. Dışişleri Bakanlığı'nı bu konuda tepki vermeye çağırıyorum” diye konuştu. 
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv