Mehmet Ali Şahin açıkladı

Mehmet Ali Şahin AK Parti'nin en önemli seçim vaatlerini açıkladı Mehmet Ali Şahin, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin en önemli seçim vaatlerinin başkanlık sistemi ve yeni anayasa olacağını söyledi.

14 Mart 2015 Cumartesi 23:38
Mehmet Ali Şahin açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, seçim beyannameleri açıklandığında ilk sıralarda yer alacak vaatlerinden birinin, başkanlık sistemiyle birlikte yeni anayasa olacağını söyledi.

AK Parti olarak sık sık kamuoyunun nabzını tutmaya özen gösterdiklerini belirten Şahin, şu anda partilerine yüzde 48-52 bandında bir halk desteğinin söz konusu olduğunu ifade etti.

Bir önceki genel seçimde partisinin yüzde 50'ye yakın oy aldığını anımsatan Şahin, bu oranın da üzerinde bir destek alabileceklerini kaydederek, "AK Parti'nin, aziz milletimiz tarafından tekrar iktidara getirileceğini, 'yoluna devam et' diye oyları ile talimat vereceğini düşünüyorum" dedi.

Yeniden iktidara gelme konusunda bir tereddütlerinin olmadığını belirten Şahin, halka güvendiklerini vurguladı.

'TÜRKİYE İÇİN UYGULANABİLİR BİR BAŞKANLIK SİSTEMİ'

Dünyada başkanlık, yarı başkanlık gibi sistemlerin uygulandığını, ancak bu sistemlerin bir takım arızalarının da zaman içinde ortaya çıkabildiğini kaydeden Şahin, "Bunları da göz önünde bulundurarak, oralardan da sonuçlar çıkararak, Türkiye için uygulanabilir bir başkanlık sistemini bizim anayasaya dercetmemiz gerektiği kanaatindeyim. Gerçi bizim Uzlaşma Komisyonu masasına getirdiğimiz başkanlık sistemi modeli teklifi vardı. Onu zannediyorum yeniden gözden geçirebiliriz. Geçirmemiz de gerekir. Artık Türkiye başkanlık sistemine geçtiğinde bir istikrar sorunu yaşamayacaktır. Kuvvetler ayrılığı sistemi çok daha çağdaş anlamda uygulanacaktır ve Türkiye'de işler daha çabuk görülecektir. Bu bakımdan Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesinde yarar olduğu kanaatindeyiz" diye konuştu.
loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv