Vizyondakiler Chappie

Yakın bir gelecekte geçen filmde robotlardan oluşan bir polis ordusu, insanların güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiştir. Ancak bu robotlardan bir tanesi olan Chappie bir gün kaçırılır ve yeniden programlanır. Bu andan itibaren dünyanın ilk düşünebilen ve hissedebilen robotu olan Chappie, artık otoriteler için bir tehdit olarak algılanmaya başlamıştır ve bir an önce yok edilmesi gerekecektir.

09 Mart 2015 Pazartesi 16:09
Vizyondakiler Chappie
Vizyon Tarihi:06 Mart 2015
Yapımı:2015 - ABD ,  Meksika
Tür:Bilim Kurgu ,  Dram ,
Süre:120 Dak.
Yönetmen:Neill Blomkamp
Oyuncular:
Hugh Jackman  
Dev Pate
Sigourney Weaver  
Sharlto Copley (ses)  
Yönetmen: Neill Blomkamp
Senaryo: Neill Blomkamp ,  Terri Tatchell
Yapımcı: Simon Kinberg

2016 Yılında Güney Afrika Cumhuriyetinde geçen filmde  robotlardan oluşan bir polis ordusu, insanların güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiştir. Fakat robotların tasarımını yapan dev patel robotların askeri amaçtan daha çok yapay zeka ile bilinçlendirilmesini savunmaktadır. Aynı firmadaki rakip robot tasarımcısı rolünde izlediğimiz Jackman askeri hedefler peşinde koşmaktadır. Birçok kez şirketçe reddedilmesine rağmen hantal ağır silahlı robotunu devreye sokmak için her yolu deneyecektir. Bu yeni atletik robotlara çare bulamayan suçlular yeni çareler aramaktadır.Robotların tasarımcısını kaçırmak gibi bir çözüm üretirler. Yoğun çalışmaları sonucunda robot bilinç programını tamamlayan tasarımcının bu bilinci yüklemesine izin verilmez. O da hurdaya çıkmış bir robotu kaçırıp programlama yoluna gider, suçlular ile yolu kesişir ve macera başlar.
Film aksiyon filmi olmamasına rağmen sürükleyici yapay zeka üzerine felsefi yaklaşımlar içeriyor. Filmin yönetmeni distirct 9 filminden tanıdığımız Neill Blomkamp yönetmen tarzını devam ettiriyor. Robotları sanki varmışlarcasına beyaz perdeye yansıtıyor. Abartı görsel efekt kullanmadan gerçekçiliği arttırıyor. Senaryo kurgu güzel ve devamı gelebilir fakat bazılarına aksiyon dozu az gelebilir. Filme duygu ve felsefe katılmış. Final sahnesi etkiliydi. Genel olarak güzel bir filmdi. Ayrıca robotların  nihayet Amerika'da değil de Afrika'da olması güzeldi.

loading...
Anahtar Kelimeler: sinema

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv