Apple elektrikli araba üzerinde çalışıyor

ABD basınında yer alan haberler, Apple CEO’su Tim Cook’un bir yıl önce elektrikli araç projesini kabul ettiğini öne sürdü. Apple’da yüzlerce işçinin bu proje üzerinde çalıştığı tahmin edilirken, test aşamasındaki arabalara ait fotoğraflar da belirdi.

23 Şubat 2015 Pazartesi 01:03
Apple elektrikli araba üzerinde çalışıyor
 Apple’ın ‘Titan’ adı verilen gizli bir proje kapsamında elektrikli araba geliştirmeye çalıştığı öne sürdüldü. Wall Street Journal’da yer alan habere göre yüzlerce çalışanın yer aldığı projede üretilecek olan araç bir minivana benziyor.

Titan projesinin Tim Cook ve ürün tasarımı başkan yardımcısı Steve Zadesky tarafından yaklaşık bir yıl önce kabul edildiği belirtildi. Business Insider’da geçtiğimiz hafta yer alan bir haberde ise Apple’ın elektrikli araç üreticisi Tesla’ya rakip olmaya hazırlandığı öne sürülmüştü.

Zadesky’nin, Cook’tan 100 çalışan içeren bir birim kurmak için izin aldığı ifade edilirken, Financial Times da Apple’ın Mercedes-Benz Ar-Ge başkanı Johann Jungwirth ile anlaştığını duyurmuştu. Times, Jungwirth’in Apple’ın ‘gizli otomobil laboratuvarında çalışacağını’ belirtti. Gazetede yer alan bir diğer iddia, Apple’ın büyük maaş artırımıyla Tesla çalışanlarını kendi bünyesine almayı planlaması.

(Al Jazeera)Apple’ın Cupertino, California’daki merkezinden fazla uzak olmadığı belirtilen otomobil laboratuvarının, aynı zamanda robotik, meta ve otomobil materyali teknolojilerinde çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

Wall Street Journal, Apple’ın üretim aşamasında birçok otomobil üreticisiyle de görüşmeler yaptığını ve firmaya ait teknolojilerin arabalar üzerinde denendiğini belirtti. Dahası, test aşamasındaki minivanlardan birkaç tanesinin son aylarda büyük şehirlerde boy gösterdiği iddia ediliyor.

loading...
Anahtar Kelimeler: Apple

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv