Apple Watch Tanıtıldı

Apple’ ın ilk kez Eylül 2014 tarihinde duyurduğu akıllı saatinin piyasaya çıkış tarihi belli oldu. Bugün Türkiye saati ile 19:00’ da ABD’ de gerçekleştirilen lansmanla cihazın üzerindeki sır perdesi kalkmış oldu.

09 Mart 2015 Pazartesi 23:11
Apple Watch Tanıtıldı
 Apple yetkilileri tarafından ”bu zamana kadar ürettiğimiz en kişileştirilebilir cihaz” diyerek lanse ettikleri apple watch kısaca şu özellikleri barındırıyor : 

Iphone benzeri bir tasarım dili kullanılan apple watch’ ta kavisli kenarlar ve cihazın sağ yanındaki büyük güç düğmesi dikkat çekiyor.  İki farklı ekran boyutu, Paslanmaz çelik, alüminyum ve altın kaplamalı olmaz üzere üç farklı kasa modeliyle piyasaya sürülecek olan saatler isteğe göre deri, plastik ve metal kordonlarla kişiselleştirilecek. 

Iphone’ a gelen çağrı ve mesajların cevaplanabileceği apple watch’ lar ayrıca kendi aralarında da mesajlaşabilecekler. Yani iki apple watch arasında resim, titresim ve ses dosyaları gönderilebilecek. Üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlör ile arama yapılabilecek, Apple Pay özelliğiyle alışveriş imkanı sunacak.
 

24 Nisan’ da bazı Avrupa ve Uzakdoğu ülkeleri ile Amerika’ da satışa sunulacak apple watch’ ın, ekran boyutu ve model seçeneklerine göre 349 dolar ile 1049 dolar arasında fiyatlandırılması bekleniyor. Cihazın Türkiye satış tarihi haziran 2015 olarak tahmin ediliyor.

loading...
Anahtar Kelimeler: teknolojiAppleApple Watch

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv