Google kendi enerjisini kendisi üretiyor!

Dünya üzerindeki enerji kaynakları giderek tükenirken markalar hem daha temiz hem de yenilenebilir enerji konusuna çok daha önem verir oldu. Bu konuda ilk adımı atan isimlerden biri ise Google.

23 Şubat 2015 Pazartesi 01:04
Google kendi enerjisini kendisi üretiyor!

Teknolojiyi verimli ve doğa dostu kullanmak, bu dünyada yaşanılabilirliği arttıran en önemli etkenlerden biri. Google şirketi ise hem enerji maliyetini azaltmak hem de yenilenebilir enerjiyi değerlendirmek adına yeni bir projeye daha imza attı.

Proje kapsamında şirket, Kaliforniya’da halen Google’a ait rüzgar gülü tarlası olan bir bölgeye, 48 yeni rüzgar gülü koyarak toplamda 770 türbine sahip olacak. Google’ın hayata geçirdiği yeni 48 rüzgar gülü sayesinde Bu Google, kampüsünde kullandığı yenilenemez enerji kaynaklarından gelen enerjinin maliyetini yarı yarıya düşürmüş olacak.

Google’ın yapmış olduğu bu yatırım hem çevreye hem de Google’ın bütçesine katkı sağlarken projenin devamında Next Era firmasıyla yapacağı 20 yıllık anlaşmayla, 2016′dan başlamak üzere yılda 43 megawatt’lık enerji alımı sağlayacak.

loading...
Anahtar Kelimeler: google

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv