İstanbul-New York arası 24 dakika...

İnsanlığa çağ atlatacak proje!

30 Eylül 2017 Cumartesi 11:17
İstanbul-New York arası 24 dakika...
İstanbul-New York arası 24 dakika

Space X’in CEO’su Elon Musk, kıtalar arası hızlı ulaşım için yeni bir proje duyurdu.

Uzay taşımacılığı üzerine teknolojiler geliştiren ve yeryüzüne inebilen ilk roketleri üreten SpaceX, şimdi de uzay teknolojilerini Dünya üzerinde uygulamaya hazırlanıyor. Space X’in CEO’su Elon Musk, kıtalar arası hızlı ulaşım için harekete geçti. Musk’ın bir video paylaşarak duyurduğu projede, yolcular su üzerinde yüzen bir platformdaki rokete binecek.

DENİZDEN HAVALANACAK

Uzay taşımacılığı için kullanılan roketlerle aynı teknolojiye sahip olan bu araçlar, dünyanın başka bir yerinde yine su üzerindeki bir platforma iniş yapabilecek.27 bin km hıza çıkabilan roketlerle, dünyanın her yerine ortalama 24 dakikada yolculuk yapmak mümkün olacak.

9 AY İÇİNDE BAŞLIYOR

Musk’ın bu projesi toplu taşımacılığın ve havacılığın seyrini değiştirecek. Önümüzdeki 6 ila 9 ay içinde ilk kıtalar arası roketin inşasına başlayacaklarını söyleyen Musk, New York-Şangay arası bir yolculuğun 39 dakikaya düşeceği ifade etti. Musk’ın açıklamalarından yola çıkarak basit bir hesaplama yapıldığında New York-İstanbul arası bir seyahat ise 24 dakikaya kadar düşmüş olacak. 
loading...
Anahtar Kelimeler: Space XElon Musk

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv