Karabük Üniversitesi'nde Görev Tamamlandı

Türk Kızılayı Genel Başkanlığı, Karabük Türk Kızılayı Şubesi ve Karabük Üniversitesi işbirliği ile ''Her Kan Üç Can'' sloganlı kan bağışı kampanyası 2071 ünite kan bağışının yapılması ile tamamlandı.

25 Şubat 2015 Çarşamba 22:39
Karabük Üniversitesi'nde Görev Tamamlandı
Foto galeriye git

Türk Kızılayı Genel Başkanlığı, Karabük Türk Kızılayı Şubesi ve Karabük Üniversitesi işbirliği ile Malazgirt'te, Anadolu'ya mührünü vuran ve 1000 yıl önce inşa edilen Türk tarihi anısına Karabük Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Her Kan Üç Can sloganı ile gerçekleştirilen ‘2071 Kan Bağışı Kampanyası’ 2071 ünite kan bağışının yapılması ile sona erdi.

İlklerin Üniversitesi 2023 Ünite Kan Bağışı Kampanyasından sonra 2071 Ünite Kan Bağışının toplanması ile bir kez daha herkesi gururlandırdı.

Karabük Üniversitesi Kızılay Öğrenci Kulübü başta olmak üzere tüm öğrenci kulüp ve topluluklarının aktif rol aldıkları ‘2071 Ünite Kan Bağışı Kampanyası’ sabah 09:00 itibariyle başladı ve akşam 20:30’da 2071. Üniteyi Ahmet Topaç'ın vermesi ile sona erdi.

2071'inci ünite kanın bağışlanmasıyla kampanyanın yapıldığı Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nda adeta sevinç çığlıkları göklere yükseldi.

Bu rekordan onur duyduğunu belirten Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş: “Karabük Üniversitesi’nde ilk defa böyle bir organizasyona şahitlik ediyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki sizlerle gurur duyuyorum. Her renkten, her bölgeden, her bölümden öğrenci arkadaşlarımız var. Burada göstermiş olduğunuz birlik beraberlik, gayret ve şuurdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber olacağız, beraberce bu yolda devam edeceğiz. Ben bu vesileyle geçmiş yıl bu tür kampanyaları başlatıp da şu an aramızda olmayan Kurucu Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı şükranlarla anıyorum. Bu organizasyonun düzenlenmesinde gece gündüz demeden çalışan Kızılay Kan Merkezinde çalışan tüm personele, Sağılık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına, İdari birimlere, değerli öğrencilere teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da daha büyük başarılara ve organizasyonlara imza atmak için hep beraber el ele çalışacağız. Bize düşen sizlere yardımcı olmak, sizlerin önünü açmak; İnşallah niyet güzel olursa akıbette güzel olur demiş atalarımız niyet güzel akıbet güzel inşallah hep beraber olacağız tekrar hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

loading...
Anahtar Kelimeler: karabuk universitesikarabük

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv