O Rektör de görevinden istifa ediyor !

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Burhanettin Uysal milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ediyor.

09 Şubat 2015 Pazartesi 23:22
O Rektör de görevinden istifa ediyor !
Prof.Dr. Burhanettin Uysal AKP Karabük Milletvekili Aday Adaylığı nedeni ile görevinden istifa ediyor.

Karabük Üniversitesi'ni Türkiye'nin en gelişmiş üniversiteleri sırasına sokmayı başaran Uysal'ın bir çok sahada ödülleri mevcut.

Uluslararası Ödülleri

İsviçre’nin Montreux şehrinde 2 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa İş Konseyi(EBA) Socrates Komitesi tarafından, Bölgedeki güçlü konumu, devlet eğitim sistemi için yüksek önem taşıması, eğitim düzeyindeki yüksek kalite, eğitim sürecideki organizasyonu ve kalitesi Avrupa'daki yüksek öğrenim süreçlerinin örgütlenmesinde en iyi örnekleri ortaya koyma, akademik profesyonellik, kaliteli araştırmacılık, uluslararası programların geliştirilip gerçekleştirilmesi yönünde en güzel örnek olması sebebiyle Karabük Üniversitesi eğitim alanında ‘En İyi Üniversite’si seçilirken; Kurumun bu başarıyı yakalamasından dolayı Rektörü olarak Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a ise ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülü takdim edildi.

Dubai Emirliği’nde 29 Eylül 2013 tarihinde Dünya İş Konfederasyonu tarafından ‘eğitim’ alanında Türkiye’de ilk defa Karabük Üniversitesi’ne ‘Alanında ve Bölgesinde En İyi Kurum,” Kurumun bu başarıyı yakalamasından dolayı Rektörü olarak Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a da ‘ En Başarılı Yönetici’ ödülü takdim edildi.

Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bünyesindeki Kamu Yönetimi Akademisi 28 Kasım 2013 tarihinde, “Türk kültürüne ve geleneklerine sahip çıkmasından, elindekileri tüm uluslarla paylaşmak istemesinden, yaptığı her işin altına eğitimi yerleştirmesinden ve ülkelerin ikili ilişkilerine verdiği önemden” dolayı tarihindeki dördüncü ‘Fahri Doktora’ unvanını Prof.Dr. Burhanettin Uysal’a verdi.

Sakin adlı robot, Japonya'da düzenlenen Uluslararası Sumo Robot Turnuvasında dünya ikinciliği. 

loading...

    Yorumlar

Tümü Anket
İDAM yasası çıksın mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv